24.1. 2022 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Bruslení s Baníkem pro děti z mateřských školek

V pátek se uskutečnilo první bruslení Mateřské školy Elipsa s trenéry mládeže HC Baník Sokolov.

Školka Montesorri bude sokolovský zimní stadion navštěvovat v následujících týdnech několikrát. Cílem je představit dětem novou aktivitu, sport obecně a zároveň udělat našim nejmenším radost.

Děti v pátek na ledě čekalo bruslení, pro pokročilejší i hry. A někteří, kteří již tréninky hokeje navštěvují, s trenéry pilovali své dovednosti. Akce se nesla v příjemné atmosféře, nechyběla ani krasobruslařská učitelská vložka, a především spokojené rozjařené tváře malých účastníků. Hodinka na ledě malým bruslařům utekla, čaj na zahřátí přišel vhod a stejně jako u všech dětí, velkou pozornost vzbudila rolba.

HC Baník Sokolov zajistil pro školku pronájem ledové plochy, dopravu, ale i možnost zapůjčení výstroje. Jak bývá zvykem, během několika tréninků se na takto malých dětech projeví velký pokrok. A třeba i někteří začnou tréninky hokeje navštěvovat. Hlavní ale je, aby děti měly radost z pohybu, a to se v pátek zdařilo. Velkou měrou tomu přispěli trenéři Radim Zbránek a Jakub Truhlář, ale i obránce A-týmu Jan Pohl. Hráči A-týmu by se měli zapojit i v následujících týdnech.

Do budoucna chce HC Baník Sokolov oslovit s podobným programem i další školky v regionu.

Možnost vyzkoušet si bruslení, nebo klidně i hokej však budou mít všechny děti již tuto neděli 30. 1. od 10:00, kdy se na sokolovském zimním stadionu uskuteční akce Týden hokeje. Více o celé akci ZDE.