4.2. 2022 | Pomáháme | Tomáš Bouda
S Porubou pro Kapku naděje, zápas zahájí bojovník Standa

Téměř po měsíci se HC Baník Sokolov představí svým fanouškům na domácím ledě. Utkání se ponese také ve znamení charity, neboť tento týden se v extralize a v Chance lize pojí s projektem O kapku lepší hokej.

Akce Nadačního fondu Kapka naděje má v co v největší míře podpořit nemocné děti s poruchami krvetvorby. A že tento projekt se Baníku dotýká, je známé. Vždyť Stanislav Franc, hráč mládeže Baníku, byl jednou z tváří uplynulého ročníku tohoto projektu, neboť tento malý hokejista bojoval s leukemií. Baník a Město Sokolov ho v tomto boji podporoval a boj to byl úspěšný. A právě dvanáctiletý Standa bude tím, kdo sobotní utkání zahájí úvodním buly.

Do něj všichni hráči a rozhodčí nastoupí s polepenými helmami, realizační tým bude vybaven oranžovými stužkami na znamení podpory projektu a speciální dres bude mít i kapitán Baníku Tomáš Rohan. V posledních dvou zápasech speciální dres měl na sobě Jan Novák. Oba tyto dresy následně budou draženy a výtěžek bude věnován právě výše uvedenému projektu. Speciální budou i puky pro sobotní zápas. Některé následně také půjdou do dražby i s podpisem Tomáše Rohana.

Přispět však mohou i fanoušci. A to buď zapojením se do zmíněné aukce, která začne v průběhu února, či odesláním dárcovské SMS nebo platbou přes QR kód ze svého internetového bankovnictví.

Přispět je možné také zakoupením produktů ze stránek www.kapkanadeje.cz či později zakoupením speciálních hokejových LIVE kartiček.

Pomozme dětem, které bojují svůj velký zápas. Náš Stáník ho již vyhrál a postupně se vrací zpátky do běžného života. A protože malý bojovník vyjádřil velkou touhu se vrátit i k hokeji a Baníku, my uděláme vše pro to, aby se povedlo i toto. Pomozme nyní ale i ostatním dětem…