Šťovíček, Bittner "C", Psota, Vodný "A", Nedvídek, Havlát, Meluzin, Gajarský, Sklenář, Krliš, Michálek, Ferda "A"

Kamil Pokorný

Martin Štrba

PLAY OFF: Baník vstoupil do play off vítězně!

Po skvělém týmovém výkonu podpořeném jistotou Adama Berana v brance se podařilo Baníku poprvé v novodobé historii porazit Třebíč v základní hrací době a v sérii tak vede 1:0 na zápasy. Druhé utkání je v plánu zítra od 17:30.

Hned po patnácti vteřinách hry se mohlo poprvé měnit skóre, protože se Bittner dostal mezi kruhy ke kotouči, který vyslal směrem na branku, ale Adam Beran předvedl skvělý zákrok. Ve druhé minutě se dostal do akce i domácí brankař Jekel, kterého svou střelou prověřil Tomáš Rohan. V 7. minutě dostal nabito na modrou čáru Kverka, tvrdě vystřelil a Jekel na poslední chvilku zakročil vyrážečkou. Baník byl v první třetině hodně aktivní a dokázal si vytvořit několik slušných příležitostí. Ty největší byly k vidění v 16. minutě, kdy nejprve Jandus tečoval střelu a Jekel ani nevěděl, jak ji vytáhl mimo branku. O chvilku později našel Jandus v dobré pozici Slobodu, ale ani jeho přízemní střela z blízka neskončila v brance. Baník nakonec v první třetině přeci jen skóroval. V čase 19:59 tečoval střelu od modré mimo dosah Jekela Jaromír Kverka a poslal baníkovce do vedení 0:1.

Ve 22. minutě to byl znovu aktivní Marek Sloboda, který se dostal do zakončení po přihrávce Jurčíka, ale puk mu při střele nesedl ideálně. Ve 25. minutě se dostal Nedvídek k zakončení, ale Beran si proti jeho střele dobře povyjel z branky a dokázal ji zneškodnit. Ve 27. minutě bylo k vidění první vyloučení, při kterém si šel odpykat dvě minuty Petr Hašek. Třebíč si dokázala sice vytvořit tlak, ale žádná větší šance k vidění nebyla. Třebíč hrála o chvilku další přesilovku, ale ani v té nebyla nebezpečná. Naopak hned po návratu na led se Kverka zapojil do útočné akce, kterou zakončoval ve 32. minutě z úhlu Přibyl. Početní výhodu si zahrál ve 33. minutě i Baník a v jejím dvakrát nebezpečně střílel Kverka. Ve 38. minutě se uvolnil na brankovišti Michálek, jehož střelu po zemi ke vzdálenější tyčce Beran vykopl betonem.

Na začátku třetí třetiny byl blízko k vyrovnání Hunkes, který si úplně volný najel mezi kruhy, ale svoji střelu otřel o vyrážečku Berana a puk zamířil nad branku. O pár vteřin později se dostal na brankovišti k dorážce Bittner, ale ani on puk za baníkovského brankaře nedostal. Ve 45. minutě při hře 4 na 4 Přibyl narýsoval krásnou přihrávku na Kverku a tomu ke vstřelení druhé branky v zápase chybělo pár centimetrů. Třebíči se podařilo vyrovnat při vyloučení Daniela Přibyla, které potrestal přesnou střelou do horního růžku v čase 50:58 Gajarský – 1:1. Baník si vedení vzal zpět přesně za 59 vteřin, protože v čase 51:57 Daniel Přibyl využil nepříliš jistého zákroku Jekela, dostal se k dorážce a vrátil Sokolovu vedení – 1:2. Třebíčští to ještě v závěru zkoušeli při hře bez brankaře, ale Baník si zbytek zápasu pohlídal a dotáhl ho do vítězného konce.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: Jsme rádi, že se nám podařilo první zápas zvládnout a zvítězit. Od začátku až do konce se kluci drželi plánu, s kterým jsme do utkání šli a to byl klíč k výhře. Chtěl bych jim moc poděkovat za předvedený výkon a teď už se musíme soustředit na zítřejší odvetu.

Jaromír Kverka: Byl to vyrovnaný zápas plný soubojů. Dlouho jsme vedli, pak se podařilo domácím vyrovnat, ale naštěstí se k nám přiklonilo štěstí a vzali jsme si vedení zpět. Bojovností jsme zbytek zápasu uhráli a dotáhli zápas k vítězství. Byl to ale jen první krok. Ještě máme dva další před sebou.