Šťovíček, Bittner "C", Psota, Sklenář, Nedvídek, Střondala, Meluzin, Vodný "A", Gajarský, Krliš, Michálek, Ferda "A"

Kamil Pokorný

Martin Štrba

PLAY OFF: Ve druhém utkání šťastnější Třebíč

Třebíč v druhém zápase zlepšila svůj výkon a nepustila baníkovce ani jednou do vedení. Rozhodující gól padl po 25 vteřinách třetí třetiny, kdy přesilovku využil Střondala. Série nyní míří za stavu 1:1 do Sokolova.

Ve druhé minutě nejprve dobře zakročil Jekel, který musel vyjet daleko z branky a z následného protiútoku se Gajarský natlačil od mantinelu až do brankoviště, odkud dostal v čase 1:45 puk za Beranova záda – 1:0. Po vstřeleném gólu byla Třebíč hodně aktivní a vytvořila si několik dalších menších šancí, které už Beran pochytal. V 8. minutě byl vyloučený Hašek, Třebíč si vytvořila slušný tlak, ve kterém ale chybovala na modré čáře, puk vypíchl Jandus, poslal ho na Marka Slobodu a ten přesnou střelou z kruhu pod horní tyčku v čase 8:15 srovnal na 1:1. V čase 12:07 to byl opět Gajarský, který se krásně uvolnil přes dva sokolovské hráče a skoro ze stejného místa jako při první brance opět rozvlnil síť – 2:1. Baník poté dokázal ubránit další oslabení při vyloučení Vracovského. V poslední minutě se při tlaku dostal ke střele z nebezpečné pozice Konečný, ale trefil jen Jekela. Následovalo vyloučení domácího Michálka, při kterém tvrdě od modré čáry střílel Pohl, ale Jekel předvedl skvělý zákrok lapačkou.

Baník vstoupil do druhé třetiny pokračující přesilovkou, kterou vteřinu před jejích vypršením v čase 21:15 využil Jaromír Kverka – 2:2. Sokolovští předváděli zlepšený výkon, ale i přes to, se dvakrát ve 25. minutě snažil dokončit Gajarský hattrick, kterého Beran vychytal. Ve 28. minutě dostal pěknou přihrávku mezi kruhy od Rohana Bílek, ale jeho střela skončila na chráničích jednoho z obránců. Ve 34. minutě měl vedoucí branku na hokejce domácí kapitán Bittner, jehož bekhendovou střelu Beran fantasticky vytáhl mimo tři tyče. Ve 37. byl vyloučený Vodička, ale třebíčští opět ukázali, že se v početních výhodách v této sezoně trápí. 33 vteřin před koncem druhé třetiny byl přísně vyloučený Beran za posunutí branky a domácí tak dohrávali opět v přesilovce, kterou si přenesli do startu poslední části.

Třebíč pokračující přesilovku blesku rychle využila, protože v čase 40:25 našel pěknou přihrávkou Vodný Střondalu a ten puk do odkryté branky trefil – 3:2. Ve 44. minutě byl faulovaný v obranném pásmu Kverka, ale následná přesilovka se Baníku nepodařila a za zmínku stojí jen střela Tomiho do betonů Jekela. Ve 48. minutě byl blízko k vyrovnání Daniel Přibyl, který nahodil puk z prostoru za brankou, ten se odrazil od brusle Poizla, ale Jekel dokázal na poslední chvíli zakročit. Baníku zkomplikovalo cestu za vyrovnání další vyloučení brankaře Berana, který tentokrát dostal dvě minuty přikrytí kotouče při svém dalekém výjezdu z branky. Třebíč se zaměřila hlavně na defenzivu a baníkovce k ničemu nepouštěla, navíc sama zahrozila v čase 58:10, kdy Furch trefil břevno. Sokolovu nevyšla ani závěrečná hra v šesti, při které upravil na konečných 4:2 v čase 59:42 Michal Vodný.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: Dnes se štěstí přiklonilo k domácím. Znovu jsme viděli vyrovnaný zápas, Jako cíl bylo přivézt z Třebíče alespoň jeden bod, což se nám podařilo. Klukům chci poděkovat za výkon a zároveň poprosit všechny fanoušky, aby v pondělí dorazili na stadion a klukům pomohli. Věříme, že se dva zápasy odehrají před bouřlivou atmosférou.

Marek Sloboda: Myslím, že i když jsme dnes prohráli, opět jsme předvedli dobrý týmový výkon. Zápas byl hodně vyrovnaný, bojovali jsme, hráli jsme hodně oslabení a nakonec se dnes štěstí přiklonilo k domácím. Rozhodně nemáme hlavy dole. Už se soustředíme na další zápas. Teď pořádně zregenerujeme, opět se kvalitně připravíme a pokusíme se doma urvat oba zápasy. Doufám, že nás přijde podpořit co nejvíc fanoušků.