5.4. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Hráči Baníku v nominaci dvacítky

Na turnaj 4 zemí v Příbrami byli nominováni i tři hráči, kteří v play-off nastupovali v dresu Baníku.

Po konci semifinálové série čerpají hokejisté Baníku zaslouženou dovolenou. U některých hráčů je však volno velmi zkrácené. Trojice mladých hráčů totiž byla nominována k reprezentační akci turnaji čtyř zemí, který se uskuteční v Příbrami.

V nominaci se objevil brankář Oldřich Cichoň, který se zúčastnil již několika předchozích akcí, ale dosud si start v reprezentační dvacítce nepřipsal. Naopak stálicí ve výběru do dvaceti let je Jakub Konečný, který startoval i na mistrovství světa do dvaceti let v Kanadě, které se nedohrálo. Dalším nominovaným je i útočník Stanislav Vrhel, kterému předchozí nominace na mistrovství světa unikla na poslední chvíli.

V nominaci dvacítky je i pardubický Tomáš Urban, který v Sokolově nastupoval v sezoně 2019/2020. Mezi náhradníky pak figuruje i litvínovský Lukáš Stehlík, který zapsal za Baník jeden start v téže sezoně. O sezonu později pak jeden zápas za Baník odehrál i Marek Chvátal z jihlavské Dukly, který je také mezi náhradníky.

Turnaj čtyř zemí v Příbrami bude poslední reprezentační akcí pro trenéra Karla Mlejnka, který k 30. 4. odchází od reprezentační dvacítky. Lékařem týmu pak je MUDr. Jaroslav Budín. Česká reprezentace se v Příbrami utká s Finskem, Švédskem a Slovenskem.