7.4. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Po krátké přestávce přinášíme opět slovo Mgr. Davida Soukupa, jenž se vrací ke skončené sezoně a zároveň již nastiňuje sezonu následující.

Předně se omlouvám za prodlevu. Chvíli nás zdrželo play off, pak ne úplně plánovaná moje zdravotní indispozice. Nějaký čas to ještě bude chtít, ale už se dá aspoň něco napsat.

Takže na začátek poslední pohled do minulosti. Sezóna skončila a skončila úspěchem. Velkým úspěchem. Nějaké chyby a nedostatky by se našly, víme o nich a budeme pracovat na tom, aby to další rok fungovalo ještě lépe. Poslední zápas v sezoně jsme nevyhráli, takže prostor ke zlepšení je i z pohledu výsledků. Nicméně v konkurenci dalších týmů a s ohledem na naše finanční limity bude velmi těžké podobný výsledek zopakovat. Více o cílech na další sezonu ale až někdy příště, to je na samostatný sloupek. Tak závěrem jen doufám, že jste si to užili a že vás to bavilo.

No a krátce k současnosti. Již jsme avizovali, že hlavním trenérem a sportovním manažerem nadále zůstává Martin Štrba. Finalizujeme rovněž složení zbytku realizačního týmu. I zde bychom těch změn chtěli co nejméně. Máme v podstatě uzavřený tým pro Chance ligu na další sezonu. Řešíme ještě pozici třetího brankáře, jinak máme dohodnuto vše a začneme přinášet postupně informace o konkrétních jménech. Kromě kvality a samozřejmě nutnosti dodržet rozpočet, jsme chtěli akcentovat i zajištění větší stability týmu a vztah hráčů ke klubu. Za sebe jsem určitě i v této oblasti s výsledkem spokojený. V podstatě až na několik málo výjimek se povedlo zrealizovat vše, co jsme chtěli.

Velkým úkolem je aktuálně i skladba týmů mládežnických kategorií. Velká změna je zejména u dorostu. Který, díky postupu do vyšší soutěže, musíme velmi dobře připravit na tuto soutěž jak po kvalitativní, tak i po kvantitativní stránce. Stejně tak je nutné dobře připravit i další kategorie.

Příprava A-týmu bude zahájena v posledním týdnu v dubnu, v plánu jsou i dvě soustředění. Led by měl být k dispozici na zimním stadionu předběžně v druhé polovině července. Je složitá doba, ale přesto bychom s městem rádi dohodli opět i realizaci nějakých zlepšení podmínek na zimním stadionu. Velkou prioritou je v tomto směru kvalita ledu.

V červnu proběhne Konference Českého svazu ledního hokeje. Nejsme ti, co z naší pozice hýbou děním v českém hokeji. Ale určitě jsme připraveni přispět a udělat něco proto, aby některé věci fungovaly jinak a lépe. Tak zase za týden.