15.4. 2022 | Mládež | Tomáš Bouda
Žáci přivezli z Itálie zlato

Skvělého úspěchu dosáhli sokolovští žáci ročníku 2008 a 2009, kteří v italském Fondu vybojovali zlaté medaile. Svěřenci Radima Zbránka ve finále porazili italský tým Hockey Bunnies.

Pestrý závěr sezony měli žáci ročníku 2008 a 2009, kteří se se sezonou rozloučili turnajem v italském Fondu. Zde Baník nenašel přemožitele, když základní část absolvoval bez ztráty bodu, se šesti výhrami a skórem 57:6. Napínavé však bylo finále, kdy Baník ještě několik minut před koncem prohrával 0:1. Nakonec ale sokolovští žáci zabojovali a italský tým Hockey Bunnies porazili 3:1. Zaslouženě se tak Baník mohl radovat z vítězného turnaje a zlatých medailí.

Trenér Radim Zbránek:

Do Itálie jsme jeli s cílem uhrát co nejlepší výsledek a porvat se o medaile. Hned první večer po příjezdu, před začátkem turnaje, jsme s klukama udělali krátký meeting. Zde jsme si společně řekli, proč v Itálii jsme, čeho chceme dosáhnout, oznámila se počáteční sestava, pravidla a nakreslili jsme si taktiku, se kterou začneme. To, že jsme došli až k prvnímu místu bez jediné prohry, byl výsledek jen toho, že jsme fungovali jako tým, jak na ledě, tak mimo led. I když jsme za celý turnaj nepoznali prohru, tak jsme do každého zápasu šli s pokorou a s velkým respektem ke každému soupeři, a to i přesto, že některé zápasy byly lehčí a některé těžší. Finále pak bylo drama až do posledních vteřin, kde jsme po dvou třetinách ještě prohrávali 1:0. Celkově jsme si turnaj společně užili a jsem rád, že jsme společně dosáhli této vítězné tečky na závěr mého působení na Baníku. Lepší rozloučení s klukama tohoto ročníku jsem si nemohl přát.

Výsledky:

HC Baník Sokolov – South Stars (CZE) 6:2

HC Baník Sokolov – Eagle Crosser (SRB a BIH) 25:0

HC Baník Sokolov – Valdifiemme (ITA) 7:2

HC Baník Sokolov – HC Rakovník (CZE) 4:2

HC Baník Sokolov – Hockey Bunnies (ITA) 7:0

HC Baník Sokolov – Warriors Team (CZE) 8:0

Finále:

HC Baník Sokolov – Hockey Bunnies (ITA) 3:1

Konečné pořadí:

1. HC Baník Sokolov (CZE)

2. Hockey Bunnies (ITA)

3. South Stars (CZE)

4. HC Rakovník (CZE)

5. Valdifiemme (ITA)

6. Warriors Team (CZE)

7. Eagle Crossers (SRB a BIH)

Baníkovci zářili i v individuálních soutěžích. Sokolovští žáci zvítězili mezi nejrychlejšími bruslaři a také mezi hráči s nejlepším vedením kotouče. I nejlepší obránce turnaje a zároveň člen All stars teamu byl ze Sokolova.

HC Baník Sokolov děkuje žákům za skvělou reprezentaci. Vítězství na mezinárodním turnaji navázalo na úspěšnou sezonu klubu. Poděkování patří také paní Anně Skálové a ostatním rodičům, díky kterým mohl tým do Itálie cestovat.