20.4. 2022 | Mládež | Tomáš Bouda
Dorostencům poděkovalo vedení města Sokolov

Za vzornou reprezentaci města si poděkování zasloužili dorostenci Baníku a realizační tým, které na Městském úřadě přijali starostka a místostarostové.

V úterý 19. 4. 2022 se dorostenecký tým (až na omluvené výjimky) vydal na Městský úřad v Sokolově, kam si je pozvala starostka města Renata Oulehlová, aby společně s místostarosty Mgr. Ladislavem Sedláčkem a Bc. Janem Pickou poděkovala hráčům za skvělou reprezentaci města a zároveň, aby všichni mladým hráčům a realizačnímu týmu pogratulovali k postupu do dorostenecké ligy.

Dorostenci Baníku úspěšně zvládli v březnu náročnou baráž, ve které se utkali o dvě postupová místa s Telčí, Břeclaví a Jabloncem nad Nisou. Baník tuto barážovou skupinu nakonec ovládnul a postup do dorostenecké ligy oslavil již dvě kola před koncem.

Zástupci města zároveň popřáli mladým hokejistům i další úspěchy v jejich kariéře, kdy velká část kádru přechází již do juniorů. Baník by Ligy juniorů v brzké době také rád vybojoval. Zároveň se starostka i místostarostové zajímali o podrobnosti z uplynulé sezony a za město přislíbili i nadále podporu.

Město Sokolov je generálním partnerem klubu HC Baník Sokolov, a právě díky městu mají hokejisté Baníku vytvořeny na zimním stadionu podmínky pro svůj sport. V posledních letech totiž zimní stadion prošel několika etapami rekonstrukcí, což oceňují i soupeři a hosté, kteří do Sokolova přijíždějí. V nedávné době pak do Sokolova zavítaly i mládežnické reprezentační týmy.

Během setkání pak kapitán týmu Šimon Mlejnek společně s hlavním trenérem Jiřím Parkmanem předal paní starostce dres s poděkováním za podporu.

Úspěch dorostenců završil historickou sezonu Baníku, která se dá označit jako vůbec nejúspěšnější v jeho historii. Velký podíl na tom má právě i město Sokolov.