24.4. 2022 | Mládež | Tomáš Bouda
Pokračují i tři mladíci, včetně juniorského reprezentanta

Kádr na příští sezonu doznává dalších jmen. V Sokolově budou pokračovat i útočníci Stanislav Vrhel, David Novotný a Radek Prošek. Všichni tři hráči shodně podepsali smlouvu na jeden rok.

V Baníku bude i nadále působit juniorský reprezentant Stanislav Vrhel. „Standa je hráč s velkým potenciálem. Především během play-off potvrzoval, že může být pro tým velkým přínosem. Svým způsobem hry dokáže být nepříjemný pro každého soupeře a pevně věříme, že i nadále bude rozvíjet svůj talent,“řekl k angažování devatenáctiletého útočníka trenér A-týmu a sportovní manažer klubu Martin Štrba.

Stanislav Vrhel vtrhnul do dospělého hokeje v šestnácti letech v dresu Chomutova. Následně odešel do Finska, kde nastupoval v juniorských soutěžích za Pelicans Lahti. Ve druhé nejvyšší finské lize oblékal dres Heinolan Peliitat a na svém kontě má také tři starty v nejvyšší finské lize.

„V Sokolově se mi moc líbí. Parta je super a celkově organizace je skvělá. Šlape to a jsem tu spokojený, pro můj rozvoj tak bylo dobrou volbou podepsat na další rok v Sokolově,“ řekl po podpisu smlouvy juniorský reprezentant, jenž bude bojovat o účast na odloženém mistrovství světa do dvaceti let. V uplynulé sezoně nastoupil Stanislav Vrhel za Baník ve 22 zápasech, ve kterých vstřelil 3 góly a přidal dvě asistence.

Pokračovat budou také David Novotný a Radek Prošek, kteří v loňském ročníku shodně působili i ve Stadionu Chebu. „Jak David, tak Radek s námi strávili celou uplynulou sezonu. Jedná se o mladé pracovité hráče z regionu, kteří kdykoliv nastoupili za Baník, tak vždy splnili svou úlohu. Velmi dobré výkony podávali i v druholigovém Chebu. Věříme, že oba hráči budou pokračovat ve svém progresu, a i nadále budou na sobě poctivě pracovat,“řekl směrem ke dvojici karlovarských odchovanců Martin Štrba.

David Novotný má sice na svém kontě jeden start v extralize za Karlovy Vary v sezoně 2019/2020, ale kompletní ročník mezi dospělými odehrál až v nedávno skončené sezoně. Za Baník tento bojovník naskočil ve 14 zápasech, ve kterých vstřelil jeden gól. Během střídavých startů v druholigovém Chebu David odehrál 27 zápasů s bilancí 12 gólů a 7 asistencí. „Jsem rád, že mi byla nabídnuta smlouva na nadcházející sezonu. Je tu skvělá parta kluků, kteří mě vzali mezi sebe a se kterou se tu udělal velký úspěch. Doufám, že příští sezona bude přinejmenším stejná, jako ta uplynulá,“uvedl jednadvacetiletý David Novotný.

O rok starší Radek Prošek, jenž má zkušenosti i se zámořským hokejem, nastoupil za Baník v 17 zápasech, ve kterých vstřelil 3 góly a zaznamenal také jednu asistenci. Prosadil se i v playoff proti Jihlavě, kdy zaznamenal vítěznou branku ve čtvrtém utkání. „Jsem rád, že jsme se s Baníkem domluvili na pokračování. Je tu kvalitní zázemí i vedení. Především je tu ale skvělá atmosféra v kabině a parta kluků, která si sedla. Věřím, že příští sezona bude ještě lepší nebo minimálně stejná jako ta letošní,“ doplnil svého kolegu Radek Prošek, který své střelecké schopnosti prokazoval i v druholigovém Chebu, kde v 28 zápasech vstřelil 22 gólů a přidal 19 asistencí.