1.5. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Další návrat. Do Baníku míří Martin Osmík

I druhá posila je ve znamení návratu. Barvy Baníku bude totiž znovu oblékat útočník Martin Osmík. Smlouvu v Sokolově podepsal na jeden rok s opcí.

Z extraligových Karlových Varů přichází na hostování do Sokolova útočník Martin Osmík. „Martin je typem poctivého hráče, který má zkušenosti z nejvyšší soutěže a očekáváme tak, že bude patřit k oporám týmu. Navíc se jedná o dalšího hráče, kteří zde již působil a samozřejmě víme o dobrém charakteru Martina, takže jsme velmi rádi, že se podařilo tento příchod dotáhnout do úspěšného konce,“ řekl Martin Štrba k návratu šestadvacetiletého útočníka.

Martin Osmík přišel do Karlových Varů v dorosteneckém věku, působil zde i v juniorské MHL a v sezoně 2014/2015 poprvé i nakoukl do seniorského hokeje v dresu Karlových Varů a Klášterce. V nejvyšší soutěži Martin nastoupil celkem ke 120 zápasům, ve kterých vstřelil 4 góly a zaznamenal 8 asistencí. V Sokolově se „Osma“ poprvé objevil v sezoně 2017/2018 a zařadil se mezi opory týmu. Po sezoně v Jihlavě se Martin Osmík do Baníku vrátil a znovu patřil mezi nejvýraznější postavy týmu. Za Sokolov nastupoval i v sezoně 2020/2021. Uplynulou sezonu pak strávil celou v extraligových Karlových Varech.

„Jsem rád, že mohu být opět součástí Baníku, jelikož je to určitě jedna z nejlepších organizací v první lize. Věřím, že tady dostanu větší prostor, posunu se zase dále ve své kariéře a budu platný týmu, abychom vítězili. Těším se na skvělou partu, která tu je opravdu suprová a všichni drží při spolu,“ řekl po podpisu smlouvy Martin Osmík, který tak v Sokolově začně čtvrtou sezonu. Šestadvacetiletý útočník odehrál v Baníku zatím 88 zápasů, ve kterých vstřelil 29 gólů a přidal stejný počet asistencí. Na další Martinovo góly a asistence se fanoušci Baníku jistě těší.