1.5. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Další návrat. Do Baníku míří Martin Osmík

I druhá posila je ve znamení návratu. Barvy Baníku bude totiž znovu oblékat útočník Martin Osmík. Smlouvu v Sokolově podepsal na jeden rok s opcí.

Z extraligových Karlových Varů přichází na hostování do Sokolova útočník Martin Osmík. „Martin je typem poctivého hráče, který má zkušenosti z nejvyšší soutěže a očekáváme tak, že bude patřit k oporám týmu. Navíc se jedná o dalšího hráče, kteří zde již působil a samozřejmě víme o dobrém charakteru Martina, takže jsme velmi rádi, že se podařilo tento příchod dotáhnout do úspěšného konce,“ řekl Martin Štrba k návratu šestadvacetiletého útočníka.

Martin Osmík přišel do Karlových Varů v dorosteneckém věku, působil zde i v juniorské MHL a v sezoně 2014/2015 poprvé i nakoukl do seniorského hokeje v dresu Karlových Varů a Klášterce. V nejvyšší soutěži Martin nastoupil celkem ke 120 zápasům, ve kterých vstřelil 4 góly a zaznamenal 8 asistencí. V Sokolově se „Osma“ poprvé objevil v sezoně 2017/2018 a zařadil se mezi opory týmu. Po sezoně v Jihlavě se Martin Osmík do Baníku vrátil a znovu patřil mezi nejvýraznější postavy týmu. Za Sokolov nastupoval i v sezoně 2020/2021. Uplynulou sezonu pak strávil celou v extraligových Karlových Varech.

„Jsem rád, že mohu být opět součástí Baníku, jelikož je to určitě jedna z nejlepších organizací v první lize. Věřím, že tady dostanu větší prostor, posunu se zase dále ve své kariéře a budu platný týmu, abychom vítězili. Těším se na skvělou partu, která tu je opravdu suprová a všichni drží při spolu,“ řekl po podpisu smlouvy Martin Osmík, který tak v Sokolově začně čtvrtou sezonu. Šestadvacetiletý útočník odehrál v Baníku zatím 88 zápasů, ve kterých vstřelil 29 gólů a přidal stejný počet asistencí. Na další Martinovo góly a asistence se fanoušci Baníku jistě těší.

Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.