2.5. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Ondra Jurčík bude hrát za Baník další dva roky

Pozitivních zpráv není nikdy dost. Baník ve svém kádru udržel jednu z nejvýraznějších osobností uplynulé sezony. Ondřej Jurčík bude oblékat dres Sokolova i v následujících dvou sezonách.

Góly, asistence, oslabení, přesilovky, černá práce, vítězné souboje, tahoun na ledě i mimo něj. Ondřej Jurčík byl v minulé sezoně jednou z opor bronzového týmu. O to cennější je prodloužení smlouvy tohoto útočníka. „Ondra byl naším klíčovým hráčem a prodloužení smlouvy s tímto hráčem byla pro nás jednou z priorit. Na ledě odváděl Ondra skvělou práci, neuhnul z jediného souboje a patřil také mezi nejproduktivnější hráče. Zároveň skvěle zapadnul mezi ostatní kluky v kabině. Pro tým je tento podpis velmi důležitý,“ řekl k prodloužení smlouvy Martin Štrba.

Ondřej Jurčík má na svém kontě odehráno téměř 450 zápasů v extralize za Litvínov, kde nastupoval i v minulém ročníku. V Litvínově působil Ondřej Jurčík až do sezony 2019/2020. Střídavé starty měl vysoký útočník i v prvoligovém Mostě a v Litoměřicích. V sezoně 2020/2021 působil Ondřej Jurčík na Slovensku, konkrétně v druhé nejvyšší soutěži v Žilině. Zde patřil k nejproduktivnějším hráčům celé soutěže. A mezi opory se „Jury“ zařadil i po svém příchodu do Sokolova.

„Jsem tu hodně spokojený a jsem rád, že jsem se takto rozhodl. Líbí se mi tu a těším se na novou sezonu. Chci týmu pomoct k úspěchu,“ řekl po podpisu smlouvy devětadvacetiletý útočník. O spokojenosti svědčí i to, že prodloužení kontraktu je na dvě sezony. Za Baník Ondřej Jurčík nastoupil celkem v 54 zápasech s bilancí 11 gólů a 27 asistencí. Ceněn byl však sokolovský útočník i za jiné herní činnosti. Navzdory zájmu jiných klubů bude Ondra v Sokolově pokračovat…