2.5. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Ondra Jurčík bude hrát za Baník další dva roky

Pozitivních zpráv není nikdy dost. Baník ve svém kádru udržel jednu z nejvýraznějších osobností uplynulé sezony. Ondřej Jurčík bude oblékat dres Sokolova i v následujících dvou sezonách.

Góly, asistence, oslabení, přesilovky, černá práce, vítězné souboje, tahoun na ledě i mimo něj. Ondřej Jurčík byl v minulé sezoně jednou z opor bronzového týmu. O to cennější je prodloužení smlouvy tohoto útočníka. „Ondra byl naším klíčovým hráčem a prodloužení smlouvy s tímto hráčem byla pro nás jednou z priorit. Na ledě odváděl Ondra skvělou práci, neuhnul z jediného souboje a patřil také mezi nejproduktivnější hráče. Zároveň skvěle zapadnul mezi ostatní kluky v kabině. Pro tým je tento podpis velmi důležitý,“ řekl k prodloužení smlouvy Martin Štrba.

Ondřej Jurčík má na svém kontě odehráno téměř 450 zápasů v extralize za Litvínov, kde nastupoval i v minulém ročníku. V Litvínově působil Ondřej Jurčík až do sezony 2019/2020. Střídavé starty měl vysoký útočník i v prvoligovém Mostě a v Litoměřicích. V sezoně 2020/2021 působil Ondřej Jurčík na Slovensku, konkrétně v druhé nejvyšší soutěži v Žilině. Zde patřil k nejproduktivnějším hráčům celé soutěže. A mezi opory se „Jury“ zařadil i po svém příchodu do Sokolova.

„Jsem tu hodně spokojený a jsem rád, že jsem se takto rozhodl. Líbí se mi tu a těším se na novou sezonu. Chci týmu pomoct k úspěchu,“ řekl po podpisu smlouvy devětadvacetiletý útočník. O spokojenosti svědčí i to, že prodloužení kontraktu je na dvě sezony. Za Baník Ondřej Jurčík nastoupil celkem v 54 zápasech s bilancí 11 gólů a 27 asistencí. Ceněn byl však sokolovský útočník i za jiné herní činnosti. Navzdory zájmu jiných klubů bude Ondra v Sokolově pokračovat…

Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.