3.5. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Osobnost ligy Jan Novák i nadále v Sokolově

Pocta pro Baník. Jan Novák, bývalý reprezentant, se rozhodl pokračovat ve své kariéře v HC Baník Sokolov. Podepsal smlouvu na další rok.

V dresu Baníku bude pokračovat i další z opor, obránce Jan Novák. „Honza Novák je kapitola sama o sobě. Není potřeba mnoho dodávat, jeho kariéra hovoří za vše. V uplynulé sezoně patřil Honza mezi opory jak na ledě, tak v kabině, kde plní velmi důležitou roli. Na jeho zkušenosti budeme spoléhat i nadále,“ vyjádřil se k prodloužení smlouvy nejzkušenějšího hráče hlavní trenér A-týmu a sportovní manažer Baníku Martin Štrba.

Jan Novák byl v minulé sezoně třetím nejstarším aktivním hokejistou v českých profesionálních soutěžích po Jaromíru Jágrovi a Viktorovi Hüblovi. Přesto třiačtyřicetiletý obránce nechyběl ani v jednom zápase. V 55 utkáních si připsal velmi solidních 20 kanadských bodů za 4 góly a 16 asistencí. Účastník mistrovství světa v roce 2004 tak bude i nadále mentorem mladých hráčů Baníku.

„Proč jsem se rozhodl prodloužit smlouvu? Protože se mi tady prostě líbí. Našel jsem zde fajn lidi, skvělé kamarády, je tady super parta, zázemí i vedení. To vše mi do hokeje dává chuť a těším se na další sezonu,“ uvedl k pokračování na západě Čech Jan Novák, obránce, který působil v nejvyšších soutěžích také v Rusku, Švédsku, Finsku, Itálii, Rakousku či na Slovensku. Dvojnásobný mistr extraligy odehrál v českých profesionálních soutěžích celkem již 1157 zápasů s bilancí 94 gólů a 311 asistencí. A další zápasy přidá Jan Novák v dresu Baníku. Kromě toho se však v klubu bude věnovat i mládeži, když bude docházet na tréninky baníkovského potěru a předávat zkušenostu svým nástupcům….