4.5. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
S týmem se připravuje i Lukáš Stehlík

Do přípravy A-týmu Baníku se zapojil také útočník Lukáš Stehlík z Litvínova, juniorský reprezentant.

HC Baník Sokolov se druhým týdnem připravuje na novou sezonu v Chance lize. Tréninkové dávky s týmem již absolvuje také útočník Lukáš Stehlík z Litvínova. Juniorský reprezentant, jenž bojuje o účast na mistrovství světa do 20 let, v uplynulé sezoně odehrál 14 utkání v extralize s bilancí 1 gól + 2 asistence. Další čtyři zápasy mladý talentovaný útočník odehrál v prvoligových Litoměřicích, v juniorské extralize měl bilanci 42 zápasů, 16 gólů a 30 asistencí.

Do seniorského hokeje naskočil Lukáš Stehlík již jako šestnáctiletý v sezoně 2018/2019, o rok později pak odehrál i jedno utkání za Baník v Chance lize. Výraznější stopu však zanechal v sezoně 2020/2021, kdy nastupoval za Litoměřice a dařilo se mu především v play-off. Nyní by devatenáctiletý litvínovský odchovanec měl přidat další starty v druhé nejvyšší soutěži v dresu Baníku.

V současné době klub jedná ještě s jedním brankářem a ve hře je i příchod jednoho útočníka. Zbývající místa v kádru by měli později zaujmout hráči z partnerských extraligových klubů.

Aktuální složení A-týmu:

Martin Michaljov – František Klejna, Jan Novák, Jan Pohl, Adam Rulík, Petr Vodička, Martin Weinhold – Jaromír Kverka, Ondřej Jurčík, David Novotný, Martin Osmík, Radek Prošek, Tomáš Rohan, Lukáš Stehlík, Marek Švec, Vojtěch Tomi, Tomáš Vracovský, Stanislav Vrhel, Matěj Zadražil.

Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.