9.5. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Baníkovci zahájili třetí týden přípravy

První dva týdny ostré letní přípravy mají za sebou hokejisté Baníku. V pondělí odstartovali třetí týden. Jak si zatím hráči vedou a jaká je v týmu nálada? To se dozvíte v následujícím článku.

Baníkovci vstoupili do přípravy na nový ročník Chance ligy jako jedni z prvních týmů již koncem dubna. Ale program měli hráči již předtím. „Před začátkem letní přípravy jsme absolvovali vstupní video, kde jsme klukům přiblížili jak náplň, tak jsme jim i představili sportoviště a věci, které budou potřebovat k tréninku. Také jsme klukům poslali i program na tzv. nultý týden, kdy jsme chtěli, aby si sáhli na činku, trochu se zapracovali, tak abychom první týden do toho mohli vstoupit zostra,“ říká asistent Martina Štrby a kondiční trenér Vojtěch Šik.

Baníkovci v současné době střídají Gym Obludárium a areál Baníku. Aby trenéři měli srovnání výkonnosti na začátku a na konci přípravného období, hned na úvod prošli hráči testy. „V prvním týdnu se absolvovali první testy, které budeme mít i na konci přípravného období. Od druhého týdne navštěvujeme i Obludárium Gym v Karlových Varech, kde úzce spolupracujeme i s kondičním trenérem Martinem Pospíchalem. Konzultujeme spolu věci a předáváme je klukům. Myslím, že je to další zkvalitnění práce a servisu pro kluky,“ pokračuje Vojtěch Šik, který si spolupráci s Martinem Pospíchalem pochvaluje.

Mezi hráči, kteří se připravují na novou sezonu, samozřejmě nemůže chybět ani kapitán Tomáš Rohan, který jde příklad i mimo led. „Příprava je hodně podobná té loňské, zatím máme za sebou dva týdny. Vše, co děláme je vyvážené a má to hlavu a patu. Jedinou větší změnou je, že navštěvujeme Obludárium, kde je to zaměřené hlavně na sílu,“ popisuje úvodní dva týdny Tomáš Rohan, kterého Marek Švec nazval nejmenším kapitánem v hokeji vůbec. Sám, ale Marek Švec potvrzuje, že právě kolektiv pod vedením tohoto kapitána je v Sokolově výborný. „Parta je tady prostě super,“ říká navrátilec z Prostějova.

Spokojenost se složením týmu a kabiny vyjadřuje i její šéf. „Jsem hrozně rád, že se podařilo udržet 90 % z loňského týmu. A pak jsou tu samozřejmě staronové tváře Marek „uši jak dva satelity“ Švec, Dráha, Osma, Wejny. Je paráda, že se vrátili. Budu se opakovat pořád dokola, ale partu máme prostě fantastickou a návrat kluků ji posune ještě dál,“ říká sokolovský odchovanec Tomáš Rohan, jenž nemůže vynechat rýpnutí do svého parťáka.

Navzájem s Markem Švecem nenechají na sobě nit suchou, neustále hecování, popichování, sázky mají oba hokejisté v krvi. Jak se ale pískne a začne se pracovat, oba zkušení hráči jdou příkladem. „Atmosféra je samozřejmě pracovní. Ale myslím si, že tady každý hráč do týmu a kabiny prostě zapadne. Panuje tedy rodinná atmosféra a věřím, že tým bude šlapat i nadále tak jak šlape a budeme se posouvat dál a dál,“ potvrzuje Vojtěch Šik, který je zodpovědný za přípravné období. Do něj se zapojil i veterán Jan Novák. „Chci být s týmem. Je to lepší než trénovat celé léto individuálně, i kvůli atmosféře, která tady je,“ říká obránce, který se zúčastnil s reprezentací i mistrovství světa.

Novými členy týmu jsou prakticky zatím jen Lukáš Stehlík a brankář Martin Michajlov, ostatní hráči zde již krátce či déle působili. „Oba to jsou skvělí kluci,“ říká směrem k novicům Tomáš Rohan. S návraty však přichází i některé věci, které je potřeba vyřešit. Marek Švec a Jan Novák jsou totiž zvyklí na své číslo 17. Spory však v této partě nepřicházejí v úvahu. „S číslem 17 to bude zajímavé. Musím to s Novasem probrat a zkusit ho nějak přesvědčit,“ směje se Marek Švec. Honzu Nováka však zřejmě neobměkčí. „Kluci si budou muset ještě pár let počkat až skončím,“ říká s úsměvem opora sokolovské obrany, která má do hokeje stále velkou chuť. Marek Švec si je tak vědom, že asi se bude muset porozhlídnout po jiném čísle na dresu, i když vzdát to nechce. „Musím smeknout klobouk před Honzovo kariérou, je starší, takže ho budu muset jedině nějak překecat, a nebo pozvat na nějakou skvělou večeři,“ pokračuje v dobrém rozmaru Marek Švec.

Tréninky mají šťávu a atmosféra je výborná. Hráči se navzájem podporují a s návratem Jaromíra Kverky a Matěje Zadražila z dovolené se počet vtípků bude ještě určitě zvyšovat. Vše je však v únosné míře a nikterak tím hráči nešidí svou práci. „Zatím jsme s realizačním týmem spokojeni, kluci mají výborný přístup ke všemu. Takže spokojenost panuje, ale je potřeba vydržet v každodenní práci celou sezonu, tedy nejen v přípravě, ale konzistentně i nadále pracovat v předzávodním a závodním období,“ říká již s vážnou tváři Vojtěch Šik.

Baníkovci i nadále budou střídat Obludárium Gym a areál Baníku. Na přelomu května a června pak tým čeká první ze dvou soustředění. „V nejbližších dnech nás čeká práce, práce a práce. V půlce přípravného období máme soustředění na Božím Daru v Apartmánech Engadin, což nám přesně rozpůlí přípravné období. Pak budeme pokračovat a v závěru se poté uskuteční soustředění v Itálii,“ nastiňuje plány Vojtěch Šik.