21.5. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Další týden máme za sebou, a tak je čas na tradiční sloupek generálního manažera Mgr. Davida Soukupa. Tentokrát o novinkách v klubu i v Chance lize a o realizačním týmu.

Tak zase po týdnu. Tentokrát jsem žádné dotazy nezaznamenal, tak se konečně dostanu k realizačnímu týmu. Nejdříve několik aktuálních informací. Včera jsme měli na Božím Daru seminář etikety a společenského chování s panem Ladislavem Špačkem. Je to další dílek do mozaiky našeho dlouhodobého projektu životních dovedností. Zúčastnili se vybraní hráči, trenéři mládeže a management. Tak teď se budeme všichni umět chovat o něco lépe a slušněji a budeme v tomto směru snad pozitivně působit i na děti a mládež v klubu.

Máme také už celkem zkompletovaný program přípravných zápasů. Přesné informace přinese marketing. Bude 8 nebo 9 zápasů. Máme dohodnuté dva německé kluby, dva až tři extraligové kluby a jeden prvoligový. Konal se aktiv prvoligových klubů. Z tohoto setkání je vygenerován formát a rozlosování soutěže. Předkolo play off bude pro týmy na 7 až 10 místě. Pak play off s 8 týmy a přímý sestup posledního týmu. Začíná se 14.9 a konec základní části 1.3. Vítěz play off jde do baráže s poledním týmem extraligy.

Tak a teď k tomu realizačnímu týmu. Hlavní trenér Martin Štrba, stejně jako v loňské sezoně. Stejnou pozici a roli má také Vojta Šik, tedy asistent trenéra, dovednosti a kondice. Toto oboje i s přesahem k mládeži. Davidovi Fečovi přibyla k videkoučingu a k tréninku brankářů i role vedoucího týmu a bude se starat o projekt bruslení mateřských školek. Kustodem stále Vojta Polák, který se stará o veškerý materiálový servis hráčům. Lékaři Martin Polenda a Michal Vinš. Masáže zajišťuje a má na starosti Romana Maděrová a o fyzioterapii a rehabilitaci se stará Tereza Svobodová a rehabilitační centrum Medeor v Karlových Varech.

V realizačním týmu nebude tuto sezonu působit Petr Holejšovský. Ten přebírá odpovědnost za úsek mládeže jako sportovní manažer a pomůže v této roli i A týmu. Dále povede tým dorostu v první lize. Když už to tady takto popisuji, tak je třeba všem poděkovat za uplynulou sezonu, tým fungoval po této stránce téměř bezchybně. Tak věřím, že úroveň udržíme nebo dokonce ještě vylepšíme. No, a to je vše a zase za týden.