1.6. 2022 | Mládež | Tomáš Bouda
Baník si zasportoval s dětmi na ZŠ Běžecká

Baník dal do pohybu „Barevku“. V pátek navštívili základní školu v ulici Běžecká hokejisté Baníku, aby s žáky besedovali a také sportovali.

„Rozhýbejme školy“, i to je jedno z hesel sokolovského Baníku, který chce cílit na nejmenší děti.

Přiblížení sportu, jeho ukázka, ale také všestrannost pohybu. S tím chce hokejový klub pomoct v mateřských školkách a základních školách. A napoprvé Baník zavítal na svou partnerskou základní školu v ulici Běžecká, aby se právě zde prezentoval.

Pro mladší ročníky základní školy si Petr Holejšovský a David Fečo připravili besedu s hráči, kdy zkušenější část týmu vyprávěla o svých kariérách, ale také odpovídala na četné dotazy dětského publika i učitelského sboru.

Ve druhé tělocvičně pak probíhala hodina pohybu, kdy se druhá část baníkovců vžila do role tělocvikářů a na svých stanovištích se s dětmi věnovali věcem hokejovým, ale i jiným kolektivním sportům a všestrannému pohybu. A právě na všestrannost je zaměřena je hokejová přípravka Baníku, kde se trenéři snaží s dětmi zlepšovat ve všech sportovních odvětvích a zdokonalovat jejich pohybový rozvoj.

Zájem dětí o tělocvik s hokejisty byl obrovský, největší ohlas vzbudil jako obvykle radar na měření síly střely, ale úspěch měli i ostatní disciplíny. Hlavní trenér základny Ivan Říha, se svými pomocníky z řad hráčů A-týmů připravili pro děti skutečně pestrý program, který bavil.

HC Baník Sokolov podporuje zdravý styl života, ale tentokrát si přeci jen děti zasloužily malinkou sladkou odměnu a také některé propagační předměty.

Do lavic se z „tělocviku“ vracely děti tentokrát velmi nerady. Baníkovci pak školu navštíví zcela jistě v sezoně, aby děti pozvali na své utkání. Klub pak chce v brzké době navštívit i další školy a školky.

Zájemci, kteří by s Baníkem chtěli trénovat i nadále se mohou hlásit na telefonní čísle trenéra Ivana Říhy 607 117 448 nebo e-mailu riha@hcsokolov.cz.