6.6. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Baníkovci mají za sebou soustředění na Božím Daru

Týdenní soustředění mají za sebou hráči sokolovského A-týmu. Na Božím Daru našli skvělé zázemí v Apartmánech Engadin.

Sobotním obědem zakončili hokejisté Baníku soustředění na Božím Daru v Apartmánech Engadin. Nádherné prostředí, čistý vzduch, krásná panorama i velmi dobré počasí. To vše doprovázelo baníkovce během týdne, který zakončil první část společné letní přípravy. „Soustředění je výborné. Splňuje to vše, co jsem od toho čekal. Počasí vychází a kluci polykají tréninkové dávky, takové, jaké jsme jim nastavili. Musím říct, že tady na Engadinu je to skvělé. Máme tady veškerý servis. Takže maximální spokojenost,“ vyprávěl během soustředění Martin Štrba, hlavní trenér A-týmu Baníku, který spolu se svými asistenty Vojtěchem Šikem a Davidem Fečem připravil hráčům náročný program.

Každé ráno začínalo pro hráče výběhem, teprve poté následovala snídaně. Zanedlouho se hráči scházeli k první fázi tréninku a odpoledne pak na baníkovce čekala ještě druhá část. Večer pak měli hráči k dispozici výborné wellness centrum přímo v Apartmánech Engadin a o regeneraci se staraly také masérka Romana Maděrová a fyzioterapeutka Tereza Svobodová. Hráči pak využívali i místních studených jezírek jak k otužování, tak k regeneraci.

Tréninky byly náročné, ale tým se s tréninkovou náloží popasoval skvěle. Byť horské prostředí přímo vybízí k náročným sprintům v části sjezdovek, i toto hráči s parádním nasazením zvládali. „Zaměřili jsme se převážně na sílu, kondici, extrémní zátěž, intervalový a laktátový trénink. Je to pro nás vrchol první části přípravy,“ dodal Martin Štrba.

Ten na Božím Daru přivítal v současné době kompletní složení kádru. Ještě bez hráčů z partnerských klubů. A s výběrem hráčů zatím panuje spokojenost. „Vše ale ukáže až sezona, jestli jsme hráče zvolili správně. Vzali jsme to tak, že jsme brali hráče, kteří tady k tomu mají vztah. Všichni zapadli okamžitě. Jsou to prakticky místní kluci až na Mártyho Michajlova a Lukáše Stehlíka, ale ti jsou tady s námi od začátku a ta parta je tady zase skvělá,“ chválí kolektiv hlavní trenér. A skutečně nálada na soustředění byla výborná. Hráči se navzájem hecovali, pomáhali si a samozřejmě došlo i na různé sázky nebo výzvy v míčových hrách. A ani zde se nedělaly rozdíly. Mladíci Stanislav Vrhel s Lukášem Stehlíkem tak bez ostychu například proháněli trenéry Vojtěcha Šika a Davida Feča v nohejbale.

S týmem již trénuje i Matěj Zadražil a k týmu se připojil pro soustředění i Vojtěch Tomi, který má ve své domovině individuální plán. „Matěj dlouho hrál, tak potřeboval dostatečnou regeneraci. Kluci mají za sebou čtvrtý týden a jsou někde jinde. Ale zvládá to výborně. Vojta Tomi také začal později, má svůj individuální plán se svým kondičním trenérem. Rozdíly tam samozřejmě jsou, oba to měli nastavené trochu jinak, ale perou se s tím statečně,“ říká na adresu obou hráčů Martin Štrba.

K soustředění patří i tmelení kolektivu, a tak po náročné pětidenní dřině hráči vyrazili i do místního Pivovaru Rýžovna, kde na ně čekalo pohoštění. Sobotní dopoledne bylo již jen herní a po obědě se hráči rozjeli do svých domovů. Tento týden však již pokračují v přípravě v domácím prostředí.

Aktuální složení kádru: Horák, Michajlov – Klejna, Novák, Pohl, Rulík, Vodička, Weinhold – Jurčík, Kverka, Novotný, Osmík, Prošek, Rohan, Stehlík, Švec, Tomi, Vracovský, Vrhel, Zadražil.