7.6. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

S malým zpožděním tradiční sloupek generálního manažera Mgr. Davida Soukupa, který tentokrát odpovídá na dotazy položené na sociálních sítích.

Tak zase po týdnu všechny zdravím. Vlastně tentokrát déle než po týdnu. Prodleva má několik důvodů a každopádně se za ní omlouvám. Z těch hokejových je to oslava šedesátin sekretáře klubu a pohyby mezi účastníky první a druhé ligy. Ty dopadají i na nás a musíme řešit souvislosti, které z toho mohou vyplynout pro náš klub.

Dnes asi tedy k dotazům. První byl o mládeži a o konceptu sportovních tříd. Mládež je priorita, to bych se opakoval poněkolikáté. Myslím, že ty změny k lepšímu mají v posledním období větší dynamiku, než tomu bylo i v nedávné historii. To je jen dobře a věřím, že se tento trend povede udržet i nadále. Ohledně sportovních tříd jsme také asi už informace sdělovali. Je to výrazný posun. Má to z pohledu dětí, rodičů, školy i hokeje logiku a zásadní přidanou hodnotu. Určitě to není projekt na rok. Určitě jej chceme dále rozvíjet a nabízet dále i dalším ročníkům.

Další dotaz byl o cílech na sezonu a o případném postupu. I to jsem asi již zmiňoval. Jednoduše, a tak jsme to řekli i v kabině na začátku přípravy: sestup velký neúspěch, nepostup do play off neúspěch, postup do play off úspěch a postup v rámci play off velký úspěch. Chceme dojít co nejdále, limit nemáme a takto také budou nastavené motivační prémie a bonusy pro tým. Nevíme, jak sezona dopadne a bude se vyvíjet. Nemůžeme nyní počítat se sestupem, postupem, dokonce ani nevíme, jestli se povede play off, kolik změn v týmu bude nutné udělat, kdo se zraní apod. Samozřejmě musíme být připraveni na všechny varianty. Na ty více reálné více a na ty méně reálné méně. Ale i s postupem si umíme poradit, když ten dotaz padl :-)

Ohledně spolupráce s týmy. I tady je to stejné. Popsáno to bylo několikrát. Už asi nemám, co k tomu dodat a ani nevím, jak bych to lépe popsal. My víme, co a jak chceme a vždy je to samozřejmě o tom, jak k tomu přistoupí partner v jednání. Když se dohodneme a bude to fungovat, tak fajn. Když ne, musíme hledat jiné cesty. Co je zřejmé, tak to, že z nějakého důvodu u nás nefunguje koncept farem, viz. poslední vývoj ve Vrchlabí. Tou cestou jsme nechtěli jít a ani to neplánujeme. Nicméně máme nějaké představy o tom, kam by se spolupráce s extraligovými, a i druholigovými týmy mohla posouvat a co v tom zkusíme v dalších obdobích udělat. Ale o tom zase třeba jindy.

Na závěr zmíním dvě velmi úspěšné akce pro mládež. Návštěva naší partnerské školy a Den dětí na zimním stadionu. Za obě akce bych chtěl poděkovat všem co se podíleli na organizaci, přípravě a produkci. Tak zase za týden, resp. tentokrát dříve než za týden.