10.6. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Hokejisté porazili fotbalisty Dolního Rychnova

Tradiční přátelské utkání ve fotbale dopadlo znovu úspěšněji pro sokolovské hokejisty, kteří porazili Dolní Rychnov 2:1, navzdory nepříznivému stavu v prvním poločase.

Znovu po roce se hokejisté Baníku Sokolov sešli v Dolním Rychnově, aby zde sehráli přátelské utkání proti místnímu klubu. Baníkovská sestava byla tvořena především zkušenějšími hráči, kteří znovu ukázali, že fotbal opravdu hrát umějí.

V prvním poločase to však byli domácí, kteří se dostali do vedení. Baník se do větších šancí moc nedostával, mnohokrát končily nadějné akce ve finální fázi. Svou velkou příležitost pak neproměnil ani František Klejna. O přestávce tak musel trenér Martin Štrba udílet taktické pokyny.

Po změně stran Baník vyrovnal a vzápětí i překlopil vedení na svou stranu. Nejprve jeden z nejlepších hráčů na hřišti, jinak hokejový brankář, Martin Michajlov utekl po levé straně a úspěšný byl i v zakončení. Vzápětí pak Matěj Zadražil prokázal svůj přehled, přesně našel Tomáše Vracovského, pro kterého již nebyl problém skórovat. Nakonec to byl i poslední gól utkání. Martin Michajlov povedenou střelou ještě trefil brankovou konstrukci, na druhé straně pak pokusy Dolního Rychnova pokryl brankář Vojtěch Tomi.

Celkově utkání mělo velmi dobrou úroveň, hrálo se vysokém tempu s mnoha souboji, avšak férovými, a zápas tak skvěle zapadl do přípravného období.

Sestava: Tomi – Klejna, Vodička, Rulík, Jurčík, Weinhold, Rohan, Zadražil, Kverka, Švec, Vracovský, Michajlov, Fečo.