11.6. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Jako každý týden, i nyní přinášíme sloupek generálního manažera Mgr. Davida Soukupa. Tentokrát s odpovědí na položenou otázku a také o stavu v českém hokeji

Tak zase po týdnu. Jeden dotaz máme o tom, jak bychom řešili stadion v případě postupu do extraligy a jestli vyhovuje. Tak předně by bylo třeba postoupit….

Stadion nevyhovuje v počtu sedících míst, ve videorozhodčím a v některých dalších drobnostech a detailech. Detaily není nutné řešit, videorozhodčího musíme řešit už pro Chance ligu a musí to být vyřešeno tak jako tak. A také o tom s vlastníkem a správcem ZS již jednáme. K počtu míst pro sezení jsou dvě možnosti. Buď se s vlastníkem dohodneme na úpravě (technicky to možné je) nebo bychom museli hrát jinde. To je vše a nyní už k aktuálním tématům.

Blíží se valná hromada svazu. Jsou známi kandidáti. Myslíme si, že současný stav by si zasloužil hlubší změny než jen změnu prezidenta. Nicméně Výkonný výbor nenašel odvahu k tomu, aby dal své funkce k dispozici, a tudíž půjde o změnu méně významnou, byť i tak pro hokej důležitou. Za Baník k tomu také takto přistoupíme a budeme hledat a volit řešení, které by mohlo pomoci českému hokeji. Určitě budeme pro změnu. Další změny snad za dva roky, až se bude měnit na řádné valné hromadě i výkonný výbor.

Příprava probíhá napříč všemi kategoriemi dle plánu a bez výrazných komplikací. Moc děkujeme za podněty a odpovědi v anketě k zimnímu stadionu. Bylo jich neočekávaně hodně, tak je nyní zpracujeme a něco z toho zkusíme vytěžit, aby bylo na stadionu a při zápasech lépe. Zkusíme také připravit anketu k výběru dresů. Musíme udělat nové, tak toho využijeme. Tak zase za týden…