16.6. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Ozvěny z Engadinu: Adam Horák a Lukáš Stehlík

Od soustředění na Engadinu uplynula již nějaká doba, dlužíme Vám však ještě ohlasy dvou hráčů, kteří jsou mezi nejmladšími v týmu. Brankář Adam Horák a útočník Lukáš Stehlík.

Letní příprava je jedna z méně oblíbených činností hokejistů. Je však nutností. Soustředění na Engadinu sice bylo těžké, ale přesto si hráči týden na Božím Daru i pochvalovali. „Bylo to náročné. Měli jsme dvě fáze denně, ráno ještě výběh, abychom se probrali. Bylo to opravdu náročné, ale zábavné, takže super,” hodnotí soustředění Lukáš Stehlík, nejmladší hráč z týmu. „Bylo to náročné. Sjezdovky byly nejhorší,“ doplnil svého kolegu brankář Adam Horák. Oba se však shodují. „Posouvá nás to hodně dopředu.“

Stejně jako ostatní hráči, i mladíci si pochvalovali prostředí a zázemí, které Apartmány Engadin poskytují. „Je tam kvalitní regenerace. Měli jsme masérku, fyzioterapeutku, hřiště sjezdovky, opravdu výborné prostředí,“ chválí Lukáš Stehlík. „Podmínky jsou skvělé. Měli jsme zajištěnou veškerou stravu včetně svačin a příjem odpovídal výdaji. Měli jsme saunu, vířivku, měli jsme všechno,” pokračuje Adam Horák.

Sokolovský gólman absolvoval celý týden a náročný program s ostatními hráči. Bez úlev pro brankáře. „Všechno jsme jeli s týmem a myslím, že to tak je i dobře,“ poznamenává mladý brankář, který se do Baníku vrací. Zkušenost se sokolovským dresem má už i Lukáš Stehlík, byť jen v jednom zápase. „Vím, že to byl můj první nebo druhý zápas v dospělém hokeji a vím, že se mi to moc nepovedlo. Ale jinak si to moc už nepamatuji,“ usmívá se benjamínek týmu.

Že v sokolovské partě se nedělají rozdíly potvrzuje fakt, že rozhovor vznikal v pauze rozehraného klání, ve kterém dvojice mládežnických reprezentačních útočníků Vrhel - Stehlík vyzvala v nohejbale dvojici trenérů Šik – Fečo. „Když jsem přišel, tak jsem se toho trochu bál, ale ukázalo se, že je tady výborná parta, ale opravdu skvělá, kluci mě vzali a je to v pohodě,“ je rád Lukáš Stehlík. Jeho slova potvrzuje i o něco starší kolega z brankoviště. „Nálada je dobrá jako vždycky. Byla tady před dvěma roky a vždy tu byla super parta,“ doplňuje Adam Horák.

Lukáš Stehlík kromě přípravy s Baníkem bojuje i o nominaci na mistrovství světa do dvaceti let. Je si i vědom boje o místo v sestavě Baníku. „Budu se snažit co nejvíce makat a probojovat se do kádru. Chci udělat co nejlepší výsledek, jak týmový, tak osobní,“ říká závěrem Lukáš Stehlík. O místo mezi třemi tyčemi pak bude bojovat i mladý brankář Adam Horák, který na Baníku zároveň pomáhá i s mládeží.

29. týden (18. 7. - 24. 7.) - ZDE
30. týden (25. 7. - 31. 7.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.