20.6. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Po týdnu opět další příspěvek našeho generálního manažera Mgr. Davida Soukup. Tentokrát s komentářem k volbě nového prezidenta svazu, o workshopu, který bude Baník pořádat a také o zvýšení kvality kádru A-týmu.

Zdravím zase po týdnu. Máme nového prezidenta. V rámci nastavených pravidel a možností snad dobré řešení. Je reálná šance na změnu a dle našeho názoru je co měnit. Ty dva roky mandátu pro nového prezidenta nejsou asi o tom, že bude do dalších voleb vše vyřešené, ale měl by být patrný už nějaký posun a trend změn. Pokud ne, tak se bude muset hledat nové řešení a pokud naopak ano, tak se tomu dá dát podpora i na další období a k tomu dobře obměnit i složení Výkonného výboru.

No a zpět do Sokolova. Na 23.6 máme v Městském divadle připraven seminář pro rodiče, trenéry, a i starší ročníky hráčů. Dobře poskládaný program, zajímaví přednášející, odborníci a osobnosti. Je to výjimečná akce, určitě příští rok zkusíme organizovat podobnou a založit tím tradici. Už nyní poděkování všem zainteresovaným za přípravu a organizaci a věřím, že to bude mít pozitivní odezvu i u účastníků.

Posunuli jsme se v dohodách o formě spolupráce s partnerskými a spolupracujícími kluby. Vypadá to dobře. K posílení týmu by mělo dojít v druhé polovině srpna a půjde nejenom o doplnění počtu ale i velmi výrazné zvýšení kvality. Nejsou jasná ještě konkrétní jména, ale existuje už okruh hráčů, kteří přicházejí v úvahu a s tím jsme velmi spokojeni.

S výše uvedeným souvisí i doladění spolupráce s druholigovými kluby. I k tomuto tématu proběhla první jednání. Logické je, aby tato spolupráce byla dohodnuta s Chebem a byla systémová a dlouhodobá. Tak to je vše a zase za týden.

29. týden (18. 7. - 24. 7.) - ZDE
30. týden (25. 7. - 31. 7.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.