22.6. 2022 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Baník daroval plazmu

Baníkovci navštívili Transfúzní oddělení Nemocnice Sokolov. Darovali plazmu.

Stejně jako v minulé sezoně, i letos zavítal HC Baník Sokolov na Transfúzní oddělení Nemocnice Sokolov. Tentokrát proto, aby hráči a trenéři bezpříspěvkově darovali plazmu.

Za A-tým se do nemocnice dostavili hráči Ondřej Jurčík, Jaromír Kverka, Radek Prošek a Adam Rulík, které doprovodili trenéři Vojtěch Šik a David Fečo. Připojil se také šéftrenér mládeže Petr Holejšovský. Všichni si po několika týdnech si odběr zopakují, tak aby plazma mohla být využita.

Baník tímto vyslyšel výzvu Dárcovského centra Sokolov k odběru plazmy, čímž dárci mohou zachránit i život. Dárcem se může stát každý zdravý člověk ve věku 18 – 65 let, který splňuje několik kritérií. Bližší informace lze vyhledat na webu Dárcovského centra Sokolov.

HC Baník Sokolov tímto také děkuje obsluze Transfúzního oddělení Nemocnice Sokolov za skvělý přístup. Rádi pomůžeme i v budoucnu…