22.6. 2022 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Baník daroval plazmu

Baníkovci navštívili Transfúzní oddělení Nemocnice Sokolov. Darovali plazmu.

Stejně jako v minulé sezoně, i letos zavítal HC Baník Sokolov na Transfúzní oddělení Nemocnice Sokolov. Tentokrát proto, aby hráči a trenéři bezpříspěvkově darovali plazmu.

Za A-tým se do nemocnice dostavili hráči Ondřej Jurčík, Jaromír Kverka, Radek Prošek a Adam Rulík, které doprovodili trenéři Vojtěch Šik a David Fečo. Připojil se také šéftrenér mládeže Petr Holejšovský. Všichni si po několika týdnech si odběr zopakují, tak aby plazma mohla být využita.

Baník tímto vyslyšel výzvu Dárcovského centra Sokolov k odběru plazmy, čímž dárci mohou zachránit i život. Dárcem se může stát každý zdravý člověk ve věku 18 – 65 let, který splňuje několik kritérií. Bližší informace lze vyhledat na webu Dárcovského centra Sokolov.

HC Baník Sokolov tímto také děkuje obsluze Transfúzního oddělení Nemocnice Sokolov za skvělý přístup. Rádi pomůžeme i v budoucnu…

29. týden (18. 7. - 24. 7.) - ZDE
30. týden (25. 7. - 31. 7.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.