25.6. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Tradiční sloupek generálního manažera Mgr. Davida Soukupa, ve kterém se tentokrát věnuje aktuálním mediálním tématům. Krátce pak generální manažer informuje i o dění v klubu.

Tak zase po týdnu všechny zdravím. Nejdříve jen pár poznámek k informacím, co běhají či proběhly v mediálním prostoru. Není pravda, že se Chance liga musí hrát s rozpočtem 30 až 50 milionů a už vůbec ne, že by se druhá liga musela hrát s 15-ti milionovým rozpočtem. Co je ale pravda, že náš rozpočet na Chance ligu je na spodní hranici a musíme s tím něco zkusit v horizontu několika málo let udělat. Ale to zase až tolik neběhá v médiích.

Velké téma projekt Litoměřice. My si o něm myslíme své už několik let, a když byla příležitost nebo jsme byli vyzváni, tak jsme tento konzistentní názor sdělili. Před a v rámci konference to najednou bylo téma pak už pro všechny včetně médií a u toho už zase být tolik nemusíme. Ale názor neměníme a vidíme to stále stejně a obhajoba toho projektu od některých osob vyznívá dosti zvláštně a velmi neseriózně.

Dále v mediích probíhá také kauza možného prodeje extraligové licence. I zde to není takové, jak to v médiích vyznívá a je prezentováno. Byli jsme vyzíváni i k reakci. Ale ono není k čemu, dejme tomu pár týdnů a ono se to uklidní. Tak tolik k médiím a k tomu jaké informace v prostoru běhají.

No a co nového v klubu? Čtvrteční workshop pro rodiče a hráče v městském divadle se myslím velmi vydařil. Ještě jednou poděkování všem, co jej připravovali, co se účastnili, a i těm co jej navštívili. Jsem u sportu 40 let a nenajdu ve vzpomínkách moc aktivit a akcí pro rodiče sportovců podobné této.

Sešli jsme se také nad marketingem a budeme se snažit hodně oživit produkci domácích zápasů. Je jich 26 v základní části a chceme, aby to mělo atmosféru a byl to zážitek při každém jednom zápase. Za tímto účelem jsme se sešli také s vedením fanklubu a budeme pracovat společně na tom, aby měl fanklub více členů a uměli jsme společně zlepšit atmosféru zápasů na stadionu.

Téma ceny klubových příspěvků a vstupů na zápasy. Samozřejmě nejdeme do dobrého období a musíme finance řešit každý den a upřímně nevím, jak to dopadne. Ještě jsem ani úplně neuzavřeli jednání o cenách. Ale interně ve vedení klubu máme shodu, že nejen klub, ale i lidé budou mít naloženo daleko více než v minulosti a my tedy zdražovat ceny zásadně nebudeme a zdroje musíme zkusit najít jinde. Tak zase za týden.