28.6. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Baníkovci nabírají směr Itálie

Dnes k večeru vyráží A-tým do Itálie, konkrétně do San Benedetta, kde absolvuje krátké soustředění.

V úterý dopoledne testy na závěr přípravy a večer již cesta na Apeninský poloostrov. I zde se bude Baník věnovat tréninku, ale již především formou her.

Ve čtvrtek si Baník zpestří soustředění týmovým výšlapem na Monte Vettore, jehož vrchol se nachází ve výšce téměř 2500 metrů nad mořem. Do Itálie cestuje kompletní aktuální kádr, kromě Jana Pohla, který podstoupil drobný operační zákrok.

Do Sokolova se Baník vrátí v neděli 3.7., kdy se také tým rozejde ke krátké dovolené. Poté již bude následovat příprava na ledové ploše.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.