6.7. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Ohlédnutí za letní přípravou: Obludárium Gym

Soustředěním v Itálii zakončili hokejisté Baníku desetitýdenní přípravné období. Jedním z míst, kde se baníkovci připravovali, bylo Obludárium Gym.

Baník se v karlovarských Počernách připravoval dvakrát týdně pod taktovkou kondičního trenéra Martina Pospíchala, který tak doplnil Vojtěcha Šika. Hráči v Obludáriu nalezli skvělé zázemí a podmínky, které jsou zde pro trénink hokejistů velmi příznivé. „Příprava tady probíhala parádně, naučili jsme se hromadu nových věcí a drtivá většina z nás tyto věci neznala. Z tohoto pohledu to bylo naprosto jiné než všechny mé předchozí přípravy. A musím říct, že to bylo super, bavilo mě to a myslím, že mě to i dost připravilo,“ popsal letní přípravu v prostorách Obludária Petr Vodička.

Právě Martin Pospíchal dbal při tréninku na každý detail a precizní provedení. Hráče tak ihned opravoval a vždy přidal radu pro správné provedení cviku. „Pro mě byly nové některé techniky vzpírání, různé průpravy. Hodně jsme se věnovali i atletické přípravě, různým skokům a sprinterským věcem,“ pokračuje Petr Vodička.

Obludárim Gym se na svých stránkách sami přiznávají, že mají svoji představu o tom, co je fitness. Prostředí, filozofie a proces cvičení jsou jiné než v ostatních fitness centrech. Hokejisté si však přípravu zde nemohli vynachválit. „Trenér je fajn člověk. Celkově se mi líbí i prostor. Je to tady takové uvolněné. Každý si může zde vymyslet, co sám potřebuje a vybavení je tady opravdu na všechno. Takže každý sem může přijít a udělat si co potřebuje,“ zve zájemce do Obludária Gym Petr Vodička.

HC Baník Sokolov děkuje Obludáriu Gym a trenérovi Martinu Pospíchalovi za skvělou letní přípravu a pevně věříme, že tvrdá práce se v sezoně projeví.