24.7. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Mgr. David Soukup opět po týdnu shrnuje dění a novinky v klubu.

Tak zase po týdnu. Máme už na zimním stadionu led, takže pro všechny kategorie zahajuje další fáze přípravy. V uplynulém týdnu začalo áčko dobrovolnými tréninky a mládež v rámci příměstského kempu. Od pondělí už nastupují do standardního režimu další kategorie a také bude probíhat druhý turnus kempu.

Na začátku srpna už první přípravné zápasy. Zahajujeme doma s atraktivními soupeři – HC Energie Karlovy Vary (úterý 2.8 od 18:00) a HC Verva Litvínov (čtvrtek 4.8 od 17:30). Tak se přijďte zchladit.

Poděkování městu, že jsme provoz ZS dali ekonomicky dohromady a dá se začít v původních termínech. Poděkování patří také celému týmu pracovníků zimního stadionu. Připadalo mi, že oproti minulým rokům je ta nálada, resp. zájem o to, aby byl led na co nejlepší úrovni, vyšší. Tak snad se to společně s dalšími změnami projeví a led bude v rámci možností OK.

Co dále? Uděláme ještě malý try-out pro pár hráčů, zda se něco zajímavého na trhu neobjeví, co by pro nás dávalo smysl.

Z proběhlé ankety vzešel návrh na podobu dresů pro nadcházející sezonu. Návrhy se finalizují a brzy by měly jít dresy již do výroby. Po dodání od výrobce ihned zahájíme prodej permanentních vstupenek. I z další ankety už máme výstupy ohledně zázemí na zimním stadionu a k produkci zápasů.

Předpokládám, že jak nové dresy, tak další změny v produkci zápasů vám představí Tomáš Bouda za marketing samostatně a rovněž věřím, že to budou změny k lepšímu. Co k tomu mohu obecně říct já, že se tomu hodně věnujeme. Tak zase za týden…

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.