30.7. 2022 | Mládež | Tomáš Bouda
Jiří Ticháček opět nominován na mistrovství světa

Odchovanec Baníku se dočkal opětovné nominace na mistrovství světa do dvaceti let v kanadském Edmontonu. V nominaci figurují i bývalí hráči Baníku.

Jiří Ticháček si zopakuje účast na mistrovství světa v Edmontonu. To zůstalo v původním termínu nedohráno kvůli covidové situaci v účastnických týmech. Devatenáctiletý odchovanec Baníku figuruje mezi osmičkou vybraných beků reprezentačního trenéra hokejové dvacítky Radima Rulíka (bývalého trenéra Baníku).

V nominaci na mistrovství světa dvacetiletých nechybí ani Jan Bednář, syn Michala Bednáře, bývalého brankáře Baníku. Jan Bednář v Sokolově působil v sezoně 2019/2020.

Mezi útočníky je v nominaci také Michal Gut, jeden z nejproduktivnějších Evropanů v zámořské WHL. Michal v sezoně 2020/2021 získal ocenění pro nejlepšího juniora v Chance lize, když za Baník ve dvaceti zápasech zaznamenal 21 kanadských bodů.

Do nominace se dostal i Tomáš Urban, pardubický útočník, který v Sokolově nastupoval v sezoně 2019/2020.

Všichni výše uvedení hráči byli i v nominaci na původní termín mistrovství světa, kde reprezentaci ve dvou odehraných zápasech vedl trenér Karel Mlejnek. Toho po vypršení smlouvy u reprezentace nahradil Radim Rulík, otec současného obránce Baníku Adama.

V nominaci na mistrovství světa pak figuruje i jméno Tomáše Hamary, syna bývalého trenéra Baníku. Tomáš Hamara mladší s Baníkem trénoval v letní přípravě před sezonou 2020/2021.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.