30.7. 2022 | Mládež | Tomáš Bouda
Jiří Ticháček opět nominován na mistrovství světa

Odchovanec Baníku se dočkal opětovné nominace na mistrovství světa do dvaceti let v kanadském Edmontonu. V nominaci figurují i bývalí hráči Baníku.

Jiří Ticháček si zopakuje účast na mistrovství světa v Edmontonu. To zůstalo v původním termínu nedohráno kvůli covidové situaci v účastnických týmech. Devatenáctiletý odchovanec Baníku figuruje mezi osmičkou vybraných beků reprezentačního trenéra hokejové dvacítky Radima Rulíka (bývalého trenéra Baníku).

V nominaci na mistrovství světa dvacetiletých nechybí ani Jan Bednář, syn Michala Bednáře, bývalého brankáře Baníku. Jan Bednář v Sokolově působil v sezoně 2019/2020.

Mezi útočníky je v nominaci také Michal Gut, jeden z nejproduktivnějších Evropanů v zámořské WHL. Michal v sezoně 2020/2021 získal ocenění pro nejlepšího juniora v Chance lize, když za Baník ve dvaceti zápasech zaznamenal 21 kanadských bodů.

Do nominace se dostal i Tomáš Urban, pardubický útočník, který v Sokolově nastupoval v sezoně 2019/2020.

Všichni výše uvedení hráči byli i v nominaci na původní termín mistrovství světa, kde reprezentaci ve dvou odehraných zápasech vedl trenér Karel Mlejnek. Toho po vypršení smlouvy u reprezentace nahradil Radim Rulík, otec současného obránce Baníku Adama.

V nominaci na mistrovství světa pak figuruje i jméno Tomáše Hamary, syna bývalého trenéra Baníku. Tomáš Hamara mladší s Baníkem trénoval v letní přípravě před sezonou 2020/2021.