7.8. 2022 | Mládež | Tomáš Bouda
Při druhém turnusu kempu navštívil děti Jiří Černoch

Uplynulý týden byl především ve znamení A-týmu a jeho soubojů s extraligovými týmy. Ještě předtím však sokolovský zimák patřil především malým účastníkům příměstského kempu Týdne s Baníčkem.

Stejně jako na starší kolegy, i na ročníky 2015 a mladší čekal pestrý program, který se skládal z dvou tréninků denně na ledě, tréninku na suchu i doprovodných činností. A malí hokejisté se s tímto náročným programem popasovali skvěle. Dokonce si od trenérů vysloužili i pochvalu za velmi dobré chování a obrovskou snahu.

Středa pak byla pro malé hokejisty velmi speciální. Do Sokolova totiž za nimi přijel Jiří Černoch, útočník Karlových Varů a bronzový medailista z posledního mistrovství světa. Jiří Černoch si s účastníky zahrál hokej, přispěl svými radami a také přivezl bronzovou medaili, kterou si mohl každý potěžkat. A všechny přítomné překvapilo, že bronzová medaile je opravdu těžká.

Chybět samozřejmě nemohla chybět ani moderovaná diskuze, kdy se malí hokejisté mohli ptát Jiřího na cokoliv. Někde se jednalo o dotazy velmi netradiční, ale Jiří jako zkušený otec si se vším věděl rady a na vše odpověděl. Připomenul dětem také, že v hokeji je důležitá i síla, která závisí i na pravidelném a správném stravování. Jiří Černoch dětem popsal svoji kariéru, i to jaký zážitek je si zahrát na mistrovství světa.

Po diskuzi následovala autogramiáda, kde Jiří podepisoval nejen kartičky, ale vše, co si malí hokejisté přinesli. Zájemci se pak mohli i vyfotit s bronzovým medailistou. HC Baník Sokolov tímto Jiřímu děkuje za účast, přístup, ale také trpělivost, která je u takto malých dětí nezbytná.

Na konci týdne pak všichni účastníci obdrželi diplom za účast, ale také malé dárečky od Baníku. A to, že z celého týdne převládalo nadšení, všechny organizátory velmi potěšilo. Především jim patří velké poděkování, neboť všichni byli nejdůležitější součástí toho, že se letošní kempy Baníku opravdu velmi vydařily. A součástí toho byli i dorostenci a junioři Baníku, kteří s dětmi vypomáhali.

Za rok na viděnou…