11.8. 2022 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník se představí na ledě Regensburgu

Baník se po osmidenní pauze opět navlékne do zápasových dresů a v pátek ve 20:00 vyjede na led druholigového německého Regensburgu.

Regensburg v minulé sezoně dokázal zvítězit ve třetí nejvyšší soutěži a zajistil si tak postup do DEL2. V kádru má Regensburg několik českých hráčů. V obraně nastupuje dvojice Tomáš Gulda a Petr Heider. V útoku to jsou Tomáš Schwamberger, Richard Diviš a Nikola Gajovský. Nově českou kolonii rozšířil Radim Matuš, který v minulé sezoně nastoupil ke 47 zápasům v ICEHL za Znojmo, ve kterých si připsal 9 branek a 18 asistencí. Ze slovenských Michalovců dorazil americký brankař Devin Williams, který dvakrát okusil AHL. Útočnou sílu by měl posílit Topi Piipponen. V loňské sezoně nastupoval pětadacetiletý Fin za dánské Odense, kde za 25 zápasů posbíral 29 bodů (15+14).

„Čeká nás další kvalitní soupeř v přípravě. Jsem rád, že můžeme poměřit síly v mezinárodním měřítku a bude pro nás další cenná zkušenost. Od posledního zápasu pokračujeme v tréninkových jednotkách zaměřených na nabírání fyzické kondice. V nadcházejícím utkání nejspíš trochu promícháme formace a budeme hledat jejich ideální složení,řekl k pátečnímu zápasu Martin Štrba.

K přípravným zápasům z minulého týdne se ještě vrátil útočník Marek Švec: „Na začátek přípravy jsme dostali kvalitní soupeře, což je pro nás dobře. Bylo k vidění několik chyb, ale i některé věci, které se nám podařilo z tréninku přenést do zápasu. Od toho je to příprava. Ještě máme dost času na zlepšení. Pro mě osobně to bylo náročné jako každý první zápas v sezoně. Ještě se víc trénuje, takže byla znát trochu únava a nerozehranost, ale každým střídáním se to zlepšovalo.“

Marek Švec se po roce stráveném v Prostějově opět vrátil na Baník a zhodnotil to, jak se klub za rok změnil: „Už před pár lety se tu natavil nějaký řád, kterého se všichni drží a klub to každou sezonu posouvá dál. Je to postavené na rodinném přístupu, který se každý snaží oplatit tvrdou prací. Navíc je tu skvělá parta. Zůstalo tu jádro z loňské sezony a k tomu se vrátilo na Baník několik hráčů. Musím říct, že i když jsem byl rok pryč, tak hned po návratu jsem se cítil jako doma.

Příštím soupeřem Sokolova bude účastník DEL2 Regensburg. „Regenburg postoupil do druhé ligy, takže očekáváme kvalitního soupeře a těžký zápas. Musíme už protrhnout střeleckou smůlu a konečně vstřelit branku. Věřím, že z Německa dovezeme výhru,dodal k následujícímu soupeři útočník s přezdívkou Zvíře.

Poslední zápas:

HC Baník Sokolov 0:3 HC VERVA Litvínov

Branky: 24. Demel, 31. Svoboda, 42. Straka

Sestava: Michajlov - Pohl, Klejna, Weinhold, Rulík, Tomek, Vodička - Osmík, Kverka, Vracovský - Jurčík, Vrhel, Švec - Stehlík, Prošek, Tomi - Vašíček, Novotný, Jaroš.