16.8. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Martin Štrba: Od příštího týdne se někteří hráči přemístí k nám

Rozhovor s hlavním trenérem sokolovského A-týmu Martinem Štrbou o minulém zápase i příchodu hráčů z partnerských klubů.

HC Baník Sokolov v pondělí vkročil do čtvrtého týdne přípravy na ledě. S trenérem Martinem Štrbou jsme se ještě vrátili k víkendovému zápasu, kdy Baník na ledě účastníka DEL2 Regensburgu Eisbären prohrál 4:1. „Byl to pro nás velmi kvalitní zápas a kvalitní soupeř. Regensburg mě osobně překvapil, hráli výborně, měli velmi dobrý pohyb, což my potřebujeme. Zápas nás velmi prověřil,“ hodnotí duel kouč Baníku Martin Štrba.

Hostům se v Německu nepovedl úvod, když brzy prohrávali 2:0. Ve druhé třetině Baník inkasoval další gól a prosadil se až za stavu 3:0 ve třetím dějství. „Měli jsem velmi špatnou první třetinu, kdy jsme měli špatný vstup a nedělali jsme ty věci, které jsme si řekli. O druhé třetině se to zlepšilo. Ale bohužel, zatím nás trápí koncovka. Proto to dopadlo, tak jak to dopadlo,“ dodává Martin Štrba.

Baník v Německu nastoupil s pozměněnými formacemi. I nadále tak trenéři zkoušejí různé varianty. „Zkoušíme. Je to pořád příprava. Zkoušíme dvojice, trojice… Něco máme ověřeného, něco si chceme vyzkoušet, takže je to na klukách a uvidíme, co nám z toho vyleze, které ty formace, dvojice a trojice se budou jevit nejlépe do začátku soutěže,“ podotýká trenér, jenž s Baníkem v minulé sezoně dosáhnul historického úspěchu.

Kádr v současné době zůstává i nadále stejný jako v letní přípravě. Připojili se prakticky zatím jen obránce Tomek a útočníci Ton a Jaroš. V současné několik hráčů pak bojuje o smlouvy. „Nějaké informace nám příprava dává. Kluci mají ale ještě prostor. Na konci týdne to vyhodnotíme a uvidíme, jak s tím naložíme,“ říká směrem k složení týmu Martin Štrba.

Již brzy by se měli připojovat i hráči z partnerských klubů. „Informace ze Sparty mám, s trenéry komunikujeme a někteří kluci by se měli brzy připojit. Olda Cichoň by měl přijít již teď ve středu. Sparta nyní bude mít turnaj v Bratislavě a pak od příštího týdne by se sem měli někteří hráči již přemístit pro začátek sezony. Uvidíme, jaká to budou jména a koho nám sem Sparta pošle,“ přibližuje následující dny bývalý český reprezentant.

Hráči by měli dorazit také z Litvínova a ve hře jsou i některá jména z Karlových Varů. „Co se týče Litvínova, tak jsme také předběžně domluveni. Litvínov čeká, jestli získá ještě nějaké hráče. A u Karlových Varů jsme také v kontaktu s Davidem Brukem, tak jsme si řekli některé termíny a jména, která by mohla být k dispozici. Tento týden to celé probereme s generálním manažerem Baníku a dáme tomu nějaký směr,“ upřesňuje Martin Štrba, s tím, že kádr rozhodně není definitivní.

Hráčům po náročných fyzických tréninkách budou trenéři ordinovat již i další prvky přípravy. „Nyní už budeme dělat hodně systémové věci, budeme dělat i speciální formace do přesilovek a oslabení,“ uzavírá rozhovor Martin Štrba.