26.8. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

S mírným zpožděním pravidelný sloupek naše generálního manažera, ve kterém tentokrát podrobně rozebírá stav hráčského kádru a jeho možnosti.

Tak lehce nepravidelně, s omluvou za prodlevu, zhruba po týdnu a půl zase. Dávali jsem informaci, že se k 21.8 zkusíme posunout v kádru. Nemůžeme ještě učinit úplně všechna rozhodnutí, protože stále ještě není úplně jasná situace v partnerských klubech a nemáme tedy finální dohody a my si taky ještě musíme některé záležitosti doladit. Nicméně i v této oblasti se záležitosti vyjasňují, a i bez finálních informací bylo třeba některá rozhodnutí už udělat. Obecně je to o tom, že jsme se rozhodli jít do sezony s větším počtem kmenových hráčů. Nějaký prostor pro střídavé starty a hostování zbývá i pro partnerské kluby a další hráče, ať už do zápasových sestav nebo k posílení konkurence a tlaku na hráče co hrají a dostanou důvěru. Ten je správný a žádoucí.

Máme 6 kmenových obránců, ti zůstávají všichni. Petr Krejčí přichází z Prostějova posílit obranu do 31.12.2022 s opcí na další prodloužení spolupráce. Z partnerských klubů očekáváme ještě dva obránce do tréninku a zápasů a dále vyjednáme do zápasů střídavé starty pro další obránce z kádru extraligových týmů, pro případ, že by se naopak nevešli na jejich soupisku nebo neměli plné vytížení. Tedy v tréninku a do zápasů budeme mít v ideálním případě k dispozici 9 obránců. Pro některé naše obránce vyřídíme naopak možnost střídavých startů do klubu druhé ligy.

V útoku máme k dispozici 11 kmenových útočníků. To tedy včetně dohody s Tomášem Vracovským, na jeho pokračování jsme se dohodli poté, co přípravu odpracoval a zvládl tak, jak jsme si představovali. Ukončil se try-out Tadeáše Jaroše, bez dohody na smlouvě. Naopak v nadcházejících přípravných zápasech zabojuje o smlouvu Petr Ton, který je kmenovým hráčem Kladna. Stejně tak se v sobotním přípravném zápase představí Vojtěch Kysela, který by pak pro sezonu mohl mít vyjednané střídavé starty do našeho klubu z Mostu, popřípadě by se mohl zapojit i intenzivněji. Kromě těchto hráčů předpokládáme posílení třemi hráči z partnerských klubů, jak do tréninku, tak stabilně do zápasů. Tím jsme na dostatečném a konkurenčním počtu 14-15 útočníků. Opět k tomu bude vyjednána možnost střídavých startů pro 12.-13. útočníky z partnerských klubů, jako možné doplnění a posílení v případě naší potřeby a z druhé strany možnosti. I mezi útočníky tak z druhé strany vzniká prostor pro 3-4 útočníky k vyjednání jejich střídavých startů v druholigových klubech. U jednoho až dvou z nich je prostor i k tomu, aby působili v kvalitním druholigovém klubu s kvalitní přípravou i po delší období, resp. s větším zapojením.

U brankářů je situace jasná, do sezony půjdeme s dvěma kmenovými brankáři a jedním brankářem z partnerského klubu HC Sparta Praha. Střídavé starty zkusíme vyjednat pro jednoho brankáře z extraligy, jako zálohu. Kádr by měl být takto pro start sezony stabilní, s vnitřní konkurencí a v potřebném počtu.

V sobotu hrajeme poslední domácí přípravný zápas s HC Eisbaren Regensburg. Už zkusíme vyzkoušet i některé, resp. většinu připravených novinek k produkci zápasu. Nebude ještě v plném provozu světelná tabule, neb tam dolaďujeme ještě s dodavatelem software, který umožní živé vysílání a další možnosti. Co už ale zkusíme, tak to budou komerční přestávky s úpravou ledu. To bude novinka, kterou zavádíme pro celou sezonu. Primárně proto, abychom i touto cestou pomohli zajistit vyšší kvalitu ledové plochy, byť víme, že tím nezachráníme vše. Sešli jsme se i s provozovatelem bufetu. I tady zkusíme do sezony vymyslet nějaké inovace, aby to fungovalo lépe z pohledu servisu pro návštěvníky. Některé další kroky směřují ke zlepšení servisu a zábavy pro děti, zkusíme nějakou formu nástupu týmu apod. V sobotu na zkoušku a pak 14. září už vše naostro. Tak zase za týden