16.9. 2022 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník se v sobotu představí v Edenu

Soupeřem ve 2. kole Chance ligy bude Slavia Praha. Na jejím stadionu v Edenu se Baník představí v sobotu od 17:00.

Slavii úvod sezony nevyšel podobně jako Baníku. Sešívaní se představili na ledě Třebíče, kde od 9. minuty prohrávali po brance Šilhavého 1:0. Ještě v první třetině se podařilo Slavii vyrovnat, protože v 15. minutě se trefil člen čtvrtého útoku Havrda. Pak už ale padaly góly jen do branky Málka. Ve druhé třetině se za domácí trefili Psota s Michálkem a po 40. minutách to bylo 3:1. V 51. minutě přidal svou druhou branku Psota a tečku za výsledkem udělal v 55. minutě kapitán Bittner. „Rozhodně jsme tu chtěli vyhrát. Chtěli jsme dobře vstoupit do sezóny, což se nám bohužel nepovedlo. Já k tomu nemám pořádně co říct. Podle mého rozhodla jednoznačně naše disciplína, kdy jsme měli hodně ztracených kotoučů, ale hlavně jsme měli strašně moc vyloučených. Oslabení jsme nesehráli dobře a to rozhodlo zápas,“ zhodnotil utkání trenér Pavel Kolařík. Slavia před novou sezonou kvalitně posílila kádr, když do obrany přivedla Karla Klikorku (Litoměřice), Šimona Szathmaryho (Poruba) a Dušana Žovince (Poruba). Do útoku se po dlouhých letech vrátil Vladimír Růžička mladší, který na naposledy působil v Dornbinu. Útok sešívaní také vylepšili o zkušené Pavla Mrňu (Vrchlabí) a Vladislava Houšku (Jihlava).

Horácká Slavia Třebíč 5:1 HC Slavia Praha

Branky: 9. Šilhavý (Holec, Poizl), 23. Psota (Bořuta, Vodný), 27. Michálek (Ferda, Forman), 51. Psota (Vodný, Dočekal), 55. Bittner (Bořuta, Dočekal) - 15. Havrda (Závora, Poletín)

Sestava: Málek – Szathmáry, Barák, Němeček, Žovinec, Hejda, Klikorka, Matyáš – Strnad, Knotek, Všetečka, Houška, Růžička, Kern, Mrňa, Poletín, Závora, Petrov, Havrda

Stejně jako v loňské sezoně se baníkovcům nevydařil vstup do nové sezony. Na svém ledě Baník přivítal nováčka soutěže tým Pardubic B. V první třetině sokolovští měli velkou převahu, ale dokázali ji vyjádřit jen jednou brankou, kterou vstřelil po přihrávce Safina František Klejna. Ve druhé třetině vyrovnal Herčík, ale baníkovce poslal opět do vedení Jurčík.

Béčko Dynama ještě dokázalo ve druhé části srovnat, když se šťastně trefil pětatřicet vteřin před konce Kaut. V rozmezí 41. – 47. minuty baníkovci ztratili zápas, protože se postupně trefili Rouha, Pochobradský a Půhoný. „Prohra nás mrzí, protože jsme do sezony chtěli vykročit vítězně. Myslím si, že jsme odehráli slušnou první třetinu, kousek druhé a pak se nám už naše hra nedařila. Dostali jsme tři slepené góly a dá se říct, že bylo po zápase. Dynamo si už pak zbytek zápasu pohlídalo a došlo si pro tři body. Samozřejmě nevěšíme hlavy, protože před sebou máme ještě 51 kol, ale musíme uvědomit to, že si nesmíme nechat utéct začátek soutěže, a proto jedeme na Slavii udělat všechno pro to, abychom zvítězili,“ řekl poslednímu zápasu kapitán týmu Tomáš Rohan. Napravit nepovedený start sezonu se baníkovci pokusím v sobotu od 17:00, kde se v Edenu utkají s pražskou Slavií. Na zápas je vypravován i autobusový zájezd pro fanoušky. Veškeré informace k němu najdete na facebookových stránkách klubu.

HC Baník Sokolov 2:5 HC Dynamo Pardubice B

Branky: 6. Klejna (Safin, Zadražil), 36. Jurčík (Zadražil) – 26. Herčík (Machač), 40. Kaut (Zdráhal, Kaštánek), 42. Rouha (Kaut, Machač), 46. Pochobradský (Zeman), 47. Půhoný (Herčík, Drtina)

Sestava: Michajlov – Pohl, Baláž, Rulík, Weinhold, Klejna, Jan Novák, Tomek – Vracovský, Kverka, Osmík, Safin, Zadražil, Jurčík, Hauser, Vrhel, Ton, Stehlík, Rohan, Švec