21.9. 2022 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baníkovci na domácím ledě vyzvou Šumperk

Baník zatím čeká po prohře s Pardubicemi B a prohře v prodloužení se Slavií na první tříbodový zisk. Pokusit se o něj může ve středu, kdy na svém ledě přivítá od 18:00 Draky ze Šumperka.

Draci měli na začátek Chance ligy těžký los. V úvodním kole zajížděli do Vsetína, kde prohráli 6:2 a v posledním utkání domá přivítali zlínské Berany. Berani se dostali do vedení ve 12. minutě po brance Claireauxe a vyhráli první třetinu. V té druhé ve 28. minutě vyrovnal Bernat, ale radost domácím vydržela jen do 31. minuty, kdy Zlínu vrátil vedení Köhler. Navíc dvě minuty před koncem druhého dějství zvýšil náskok Gazda. Draci ještě dokázali zápas zdramatizovat brankou Bartoše ze 48. minuty, ale srovnat se jim nepodařilo. Navíc ještě minutu před koncem zápasu přidal pojistku Ondráček. Utkání zhodnotil domácí trenér Lukáš Majer: „Určitě nás dnes mrzí vůči lidem a Žalčovi, který dnes odehrál 500. zápas v Chance lize, že jsme ten zápas nedovedli do bodu, na který jsme měli. Měli jsme na to šance a měli jsme na to příležitosti v závěru i v power-play. Bohužel Zlín byl celý zápas gól napřed a ve třetí třetině si to uhrál zkušeně. Každopádně dnes jsme ukázali cestu a velkou sílu mužstva. Dobrou práci nám odvedla čtvrtá formace. Nicméně myslím si, že jsme ten zápas měli dotáhnout do remízy.“ Draci před sezonou doplnili kádr o brankaře Hamalčíka (Energie) a Lackoviče (Nové Zámky), obránce Kunsta (Liberec), Čížka (Martin), Eliáše (Jihlava) a Patrika Kadeřávka z Baníku. Do útoku dorazil Křemen (Sokolov) s Průžkem (Energie), Jelínek (Prostějov), Bernat (Ústí nad Labem) a Bartoš (Frýdek-Místek), který zatím posbíral tři body za jeden gól a dvě asistence.

Draci PARS Šumperk 2:4 PSG Berani Zlín

Branky: 28. Bernat (Křemen, Drtil), 48. Bartoš (Drtil, Vachutka) – 12. Claireaux (Ondráček), 31. Köhler (Pospíšil, Kindl), 38. Gazda (Honejsek, Kindl), 59. Ondráček (Claireaux)

Sestava: Lackovič – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Kunst, Rutar, Hrachovský, Dudycha – Průžek, Bartoš, Žálčík – Vachutka, Šuhaj, Kohút – Bernat, Čermák, Křemen – Horký, Svoboda, Jouza

V posledním zápase se Baníku podařilo vybojovat první bod v sezoně. I když tým kolem kapitána Tomáš Rohana prohrával před třetí třetinou 3:1, dokázal se do zápasu vrátit díky dvěma brankám Martina Osmíka, který zápas poslal do prodloužení, ve kterém o druhé bodu pro Slavii rozhodl Klikorka. Utkání zhodnotil Martin Štrba: „Jsme rádi za bod a za to, že jsme ho ve třetí třetině vyválčili. Myslím si, že první třetina byla vyrovnaná, ve druhé byla Slavia jasně lepší a ve třetí třetině jsme zase lepší byli my. Z mého pohledu je to tak asi spravedlivá dělba bodů, prodloužení už je loterie. Udělali jsme v něm jednu chybu a soupeř ji potrestal. Chtěl bych klukům poděkovat, že to nezabalili a že jsme třetí třetinu odehráli tak, jak jsme si řekli.“

Jednou z posledních posil Sokolova je i sparťanský útočník Ostap Safin, který se k týmu připojil těsně před sezonou: „V Sokolově se mi líbí. Dostávám hodně prostoru na ledě a navíc tu je skvěla parta, která mě mezi sebe hned přijala.“ Útočník draftovaný Edmontonem si v zápase se Slavií připsal dvě asistence: „Na Slavii jsme trochu zaspali začátek a začali hrát to, co chceme až ve třetí třetině, proto jsem rád, že se nám podařilo alespoň vyrovnat. Do příštího zápasu musíme vletět od začátku a nečekat na poslední třetinu. Budeme se před domácími fanoušky získat v zápase se Šumperkem první výhru!“ Zápas s Draky ze Šumperka začíná ve středu v 18:00 na zimním stadionu v Sokolově.

HC Slavia Praha 4:3pp HC Baník Sokolov

Branky: 4. Všetečka (Strnad, Růžička), 34. Havrda (Barák, Simon), 40. Závora (Havrda, Kern), 64. Klikorka (Kern) – 3. Kružík (Safin, Kverka), 55. Osmík (Safin, Kverka), 59. Osmík (Hauser, Zadražil)

Sestava: Michajlov – Baláž, Pohl, Weinhold, Krejčí, Jan Novák, Klejna, Tomek – Osmík, Kverka, Kružík – Vracovský, Zadražil, Safin – Hauser, Ton, Tomi – Švec, Rohan (C), Stehlík