Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
20.9. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
O skladbě dorosteneckého týmu a přípravě s Petrem Holejšovským

O skladbě dorosteneckého týmu a přípravě s Petrem Holejšovským

Většina týmu se minulou sezonu skládala ze starších hráčů ročníku 2005. Jenže ti už ročníkové spadají pod kategorii junioři, a tak se tým dost obměnil. Jak se tým skládal i za spolupráce s jinými kluby? Odpovídal Petr Holejšovský.

Stěžejními budou pro chod týmu výkony první formace složené z hráčů ročníku 2006, kteří nastupovali a byli důležitými články dorostu již minulý rok. První lajna se skládá z obránců Jakuba Knapa a kapitána Martina Krejbicha a útočníků Václava Eismanna, Jana Petráka a Viktora Ondráše. ,,O naší první pětku se musí celý tým opírat. Oni tak i tu roli v týmu vnímají a my trenéři o tom s nimi pořád mluvíme,” řekl o jejich nezpochybnitelném přínosu pro tým Petr Holejšovský.

Další hráči přišli samozřejmě z nižší kategorie a to z deváté třídy. Ti tu nejdůležitější roli převezmou v příští sezoně. Mezi mladšími hráči je i například Jakub Vykoupil, který posílil sokolovský dorost z Tachova.

Kádr je doplněn hráči z HC Energie Karlovy Vary. Ti přišli většinou na hostování. Hlavní trenér Petr Holejšovský sdělil, že je přislíbená i další hráčská pomoc z Karlových Varů, ale také z Chomutova. ,,Jsem domluven i na případných posilách z Pirátů Chomutov. Bohužel ti mají momentálně obrovskou marodku a nejsou schopni nás početně doplnit. Nicméně se možná už v příštím zápase nějaký chomutovský hráč objeví,” pověděl kouč dorostu.

I hráči perspektivní z mladšího ročníku, kteří můžou nastupovat ještě za devátou třídu, v dorostu nacházejí herní vytížení. Jedná se hlavně o brankáře. Všichni tři muži v maskovaném na soupisce dorostu jsou ročníku 2008. ,, Bohužel, my gólmana 2006 ani 2007 nemáme, takže musíme využívat 2008. Nicméně na pozici prvního brankáře máme Radka Nováka, který ač je mladší, tak předvádí fantastické výkony a drží náš tým nad vodou neustále. Pro mě jednoznačná jednička pro dorost i devátou třídu. Hlavně pro dorost by byl jednička, i kdyby jsme měli gólmana staršího,” pochvaluje si Petr Holejšovský post brankářů, i když jsou mladší než třeba brankáři soupeřů. Za dorost bude nejspíše pravidelně nastupovat i šikovný útočník z deváté třídy, Dominik Skála.

Příprava byla pro Baník náročná. Prověřila je hlavně střetnutí se soupeři z Ligy dorostu a to hlavně s Ústím nad Labem nebo Třemošnou. Hlavní trenér okomentoval přípravné období takto:,,V přípravě jsme měli težké zápasy, setkali jsme se s týmy se, kterými se budeme potkávat v sezoně. Výsledkově to nebylo úplně nejpovedenější, nicméně zápasy svou kvalitu měly a na soutěž nás celkem solidně připravily.”

Vstup do sezony se velice povedl, a tak doufáme, že se takto bude dařit i nadále.

Krátké zprávy
39. týden (26.9. - 2. 10.) - ZDE
40. týden (3. 10. - 9. 10.) - ZDE
41. týden (10. 10. - 16. 10.) - ZDE
42. týden (17. 10. - 23. 10.) - ZDE

Informace - ZDE
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2020 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).