4.10. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
První hokejová třída se rozběhla. Jak funguje spolupráce se školou Boženy Němcové?

Děti letos nastupující do školy dostaly společně s rodiči možnost přihlásit se do hokejové třídy, v rámci spolupráce se základní školou Boženy Němcové, se zvýšeným počtem tréninků na ledě. Hlavní trenér 1. třídy Jakub Truhlář popsal, jak funguje tréninkový proces malých hokejistů nastoupivších do hokejové třídy.

Den pro kluky a jednu slečnu začíná úplně normálně, jdou do školy a po ukončení vyučování jdou s paní vychovatelkou do jídelny na oběd. Ve škole už naobědvané si děti přebírá trenér Jakub Truhlář. Společně přecházejí na zimní stadion, kde mají třicet minut na převlečení do výstroje. Následuje hodinový trénink na ledě, kde vypomáhají i trenéři A-týmu Vojtěch Šik s Davidem Fečem, brankář A-týmu Adam Horák a také šéftrenér mládeže Petr Holejšovský. Občas si přijde s dětmi zatrénovat i nějaký hráč A-týmu. ,,Na ledě jsou to víceméně hry, věnujeme se různým druhům her, technice bruslení a vedení kotouče.” řekl o tréninkové náplni trenér Jakub Truhlář. Po tréninku na ledě se všichni vysprchují a někteří jdou s trenérem do školní družiny a některé děti si rodiče vyzvedávají už po tréninku. Celý proces pro děti tedy končí většinou do 14:15, kdy dojdou do školní družiny. ,,Snažíme se u nich prohlubovat základní návyky, aby se uměli sami obléknout, uklidit si na svém místě a aby dodržovali hygienu, takže samozřejmě se vysprchovat.” komentuje proces po tréninku i před Jakub Truhlář.

Tento cyklus probíhá každé pondělí, úterý, čtvrtek a pátek. Plný počet dětí v hokejové třídě je patnáct. ,, V průměru máme na tréninku dvanáct až třináct dětí, protože je na začátku školního roku stále někdo nemocný.” pověděl Jakub Truhlář.

Každý trénink je podle trenérů lepší a lepší, protože mají děti dostatečně velké vytížení. Další výhodou je samozřejmě volný čas odpoledne, kdy některé děti ještě navštěvují třeba další sporty, což je určitě pro jejich rozvoj v životě důležité. Nemusí to být nutně jen sport, máme děti, které dochází i do hudebních a dalších kroužků.

Spolupráci se školou Boženy Němcové, rodiči a dětmi si zatím velmi pochvaluje i trenér 1. třídy Jakub Truhlář. Věříme, že je to příslib do budoucna a chceme naplňovat další hokejové třídy, díky kterým mají malí hokejisté nejen větší počet času na ledě, i v budoucích letech.

47. týden (21. 11. - 27. 11. ) - ZDE
48. týden (28. 11. - 4. 12. ) - ZDE
49. týden (5. 12. - 11. 12. ) - ZDE
50. týden (12. 12. - 18. 12. ) - ZDE
51. týden (19. 12. - 25. 12. ) - ZDE
52. týden (26. 12. - 1. 1.  ) - ZDE
Jsou zprávy, které se nám sdělují velmi těžko…
Dnes, ve věku 61 let nás navždy opustil pan Miroslav Špírek, bývalý výborný brankář Baníku, trenér, technický pracovník zimního stadionu, a především skvělý člověk. Miroslav Špírek byl součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup do první ligy v roce 1979. První ligu pak chytal ještě na začátku devadesátých let. Následně v klubu působil jako trenér. Poté byl Miroslav Špírek jednou z nejdůležitějších postav sokolovského zimního stadionu.
Špíro, děkujeme za vše…
HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým
Po domluvě obou klubů se mění pořadatelství utkání se Vsetínem.
Nové termíny:
20. kolo: HC Baník Sokolov - VHK ROBE Vsetín PO 14. 11. 2022, 18:00