2.10. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
Dorostenci Na Lapači neuspěli, junioři doma bodovali naplno

Dorost jel na výjezd přes celou republiku do Vsetína, kde bojoval o body až do konce, ale poprvé v této sezoně nezískal ani bod. Junioři hostili tým HK Lev Slaný, který zlomili v poslední periodě.

Do Vsetína jel náš dorost oslaben o několik zraněných hráčů včetně kapitána Martina Krejbicha, jehož roli převzal Václav Eismann. Utkání provázelo řada vyloučení na obou stranách. Raritou můžou být i čtyři vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě, které si týmy rozdělily přesně na půl. I přes tolik vyloučení se čekalo na první branku až do třetí třetiny. První se trefili Valaši. Ti záhy ve vlastním oslabení svůj náskok navýšili. Baníkovci dokázali vykřesat naději brankou v přesilové hře. Tu využil Václav Eismann a kromě Jana Petráka asistovala i nová posila z Chomutova Šimon Kříž. Téměř minutu a půl před koncem si však Vsetín své vedení pojistil třetí brankou. Baník už se na lepší výsledek nezmohl, a tak poprvé tuto sezonu nebodoval po porážce 3:1.

Baníkovské juniory čekal střet se Slaným. V první části byli aktivnější hosté a také šli do vedení po trefě z přesilovky. V druhé části Sokolov zvýšil obrátky a také z přesilové hry vyrovnal David Prošek. Po nařízeném trestném střílení šli domácí dokonce do vedení. Nádhernou kličkou si brankáře natáhl Filip Galla, který tedy potrestal přestupek Slaného. Ovšem Slaný ještě ve druhé třetině srovnal. Vítěznou branku Baníku dal po špatném vyhození soupeře v přesilovce Josef Blecha. Baník už nenechal svého soupeře se dostat do souvislejšího tlaku a pojistku přidal po krásné kombinaci druhým gólem v zápase Filip Galla. Tato branka určila i konečné skóre 4:2. Junioři mají tedy v tabulce po třech utkáních sedm bodů.

Juniory v příštím týdnu čekají dvě utkání. Nejdříve v pátek doma vyzvou karlovarský B-tým a v neděli pojedou do Klášterce nad Ohří. Dorostenci budou hrát také v pátek i v neděli. Oba dva zápasy odehrají na kluzištích soupeře. Jako první vyjedou na led dosud neporaženého Písku a nedělní utkání odehrají v Ústí nad Labem.