3.10. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

S mírným zpožděním přinášíme sloupek generálního manažera Davida Soukupa, jenž hodnotí dosavadní vystoupení A-týmu a také situaci v mládeži.

Zdravím po delší odmlce. Takže se tomu teď dá asi říkat spíše nepravidelný sloupek. Polepším se, mohla za to hlavně krátká zdravotní indispozice, viróza.

Výsledky A-týmu asi všichni sledujeme a víme o nich. Potěšitelný je progres a co hlavně, tak maximální koncentrace a nasazení s velkou bojovností v posledních zápasech. To tam možná na úvod trošku chybělo anebo jsme se do takového modu nedokázali dostat. Teď to z tohoto úhlu pohledu už bylo o něčem jiném, a tak by to mělo vypadat. Spolu s kvalitou, podporou celého klubu a zázemím to udělá i dobré výsledky. O tom jsem přesvědčen a jiné cesty ani v našich podmínkách není.

O čem jsem rovněž přesvědčen, že soutěž má z různých důvodů v posledních letech rostoucí kvalitu a uspět není jednoduché. Každý zápas bude těžký a nic nebude zadarmo. Cíle zůstávají stejné a týmu věříme, že to na ledě vybojuje. A pak ještě trošku jiný pohled. Je pro mne pořád velký svátek, že k nám jezdí týmy jako Jihlava, Slavia, Vsetín, Zlín. Takže týmy s tradicí jakou mají, s ambicemi jaké mají, s kvalitou jakou mají a i s rozpočtem jaký mají. A my s nimi můžeme v Sokolově hrát, a dokonce dokážeme i zvítězit. Pro někoho je to možná už samozřejmost nebo málo, pro mě je to obrovský úspěch a vidím za tím vždycky těch několik let práce spousty lidí.

Návštěvnost bychom si přáli vyšší, ale má to pozitivní trend a děkujeme všem co se přijdou podívat a podpoří tím hráče i náš klub. Mám radost ze zlepšení atmosféry na stadionu (já to tam vidím :-) ) a z práce kterou odvádí marketing. To jsou fajn věci a ten posun asi registrujeme všichni.

Co se mládeže týče, tu bych rozdělil na dvě části. U starších kategoriích je to už i o výsledcích. Dorostenci velmi dobře, až nad očekávání. U juniorů jsme na začátku soutěže, interně je třeba si potvrdit, že chceme během několika sezon opravdu všichni postoupit výše a musíme si zrevidovat, jestli jsme na správné cestě a že se pro tento cíl dělá maximum.

U mladších kategoriích je to spíše než o výsledcích (i díky struktuře soutěží) více o zlepšování dovedností a výchově. A taky počtech aktivně sportujících dětí. Snažíme se, zlepšení tam je, ale musíme pracovat dále, a to nejen rutinně, ale i v nějakém tlaku na další posun a zlepšování.

Příště kromě aktuálních informací dodám informaci i o sponzorech a podporovatelech klubu.