5.10. 2022 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Ve středu v Jihlavě

Navázat na poslední vítězný zápas se Vsetínem se baníkovci pokusí v Jihlavě, kde se ve středu od 17:30 představí v rámci 8. kola Chance ligy.

Dukla po loňské úspěšné sezoně, kdy došla až do baráže o extraligu, zatím letos posbírala 11 bodů a patří jí 5. místo v tabulce Chance ligy. V posledním zápase se představila na ledě Litoměřic, kde sice vedla po brance Čachotského, ale nakonec odjela z prázdnou, protože prohrála 5:3. „Do zápasu jsme vstoupili celkem slušně, ale od proměněného trestného střílení nás domácí ve všem předčili. Jak v bruslení, tak v osobních soubojích a v důrazu. Dostali jsme tři góly v oslabeních, což by se taky stávat nemělo, byla to zbytečná vyloučení. I tak jsme se dostali do vedení. Zápas jsme ale absolutně nezvládli a můžeme Litoměřicím jen pogratulovat k zaslouženému vítězství,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Karel Nekvasil. V kádru Dukly došlo před sezonou k velkým změnám. Přišla o brankaře Žukova, obránce Mareše, Rutara a Kachyňu. Z útoku odešel Zadražil, Menšík, Lichanec, Fronk a Helt. Novou brankařskou jedničkou se stal Adam Beran, který přestoupil do Jihlavy z Baníku a odchytal zatím 6 zápasů s průměrem 2,11 inkasované branky na zápas a procentuální úspěšností zákroků 92,31% . Výraznými posilami do útoku jsou Otakar Šik (Energie), Patrik Miškář (Hradec Králové), Petr Beránek (Prostějov) a Radek Pořízek (Poruba). Šik je zatím nejlepším střelcem týmu, když třikrát skóroval a dvakrát nahrával. Shodně 5 bodů má i dvojice Beránek (2+3) a Miškář (2+3).

HC Stadion Litoměřice 5:3 HC Dukla Jihlava

Branky: 7. Válek (Holý, Guman), 26. Holý (Kracík, Chlubna), 51. Kuťák (Válek), 54. Kuťák (Svoboda, Chlubna), 60. Procházka (Kracík) – 5. Čachotský (TS), 39. Harkabus (Dvořák, Miškář), 49. Menšík (Kowalczyk, Haman)

Sestava: Beran – Bilčík, Dundáček, Jáchym, Kočí, Kowalczyk, Haman, Dvořák – Čachotský (A), Skořepa (C), Pořízek – Beránek, Miškář, Šik – Harkabus (A), Menšík, Seman – Cachnín, Juda, Brož

Baník v posledním zápase doma porazil lídra tabulky ze Vsetína, když dokázal vyhrát 3:2. V zápase už baníkovci vedli 3:0, ale Vsetín dokázal ještě dvěma góly zápas zdramatizovat až do úplného konce. K zápasu se Vsetínem se vrátil Jakub Konečný: „Věděli jsme, že nás čeká hodně těžký zápas. Vsetín vedl tabulka a má kvalitní tým. Na zápas jsme se poctivě připravovali a šli do něj naplno. Dopředu nás hnali výborní fanoušci a skvělý Olda v brance. Týmovým výkonem jsme zápas dotáhli do vítězného konce.“ Mladý útočník, který působí na Baníku v rámci spolupráce se Spartou, nastupuje v první formaci vedle Tomáš Vracovského a Jaromíra Kverky: „Spolupráce funguje z mého pohledu skvěle. Jsou to výborní hráči. Dokáží vyřešit i složité herní situace a tím dokazují svojí kvalitu. Už jsem s nimi nastupoval předloni, když jsem poprvé přišel do Sokolova, takže jsem rád, že jsme spolupráci obnovili.“ Kuba se ještě v rychlosti zmínil o zápase v Jihlavě: „Do Jihlavy jedeme získat co nejvíc bodů. Pokud navážeme na výkon z posledního zápasu, můžeme pomýšlet na výhru.“ Zápas v Jihlavě začíná ve středu v 17:30.

HC Baník Sokolov 3:2 VHK Robe Vsetín

Branky: 2. Tomi (Jurčík), 10. Zadražil, 32. Vracovský (Jurčík, Kverka) – 35. Hořanský, 47. Jenáček

Sestava: Cichoň – Jan Novák, Krejčí, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Klejna – Vracovský, Kverka, Konečný – Osmík, Zadražil, Hauser – Švec, Jurčík, Tomi – Ton, Vrhel, Stehlík