4.10. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
Jak vstoupila šestá a osmá třída do nové sezony?

Ročník 2011 letos spadá pod šestou třídu, což znamená, že hrají Ligu mladších žáků A. Tu řídí svaz Ústeckého kraje stejně jako Ligu starších žáků A, které se účastní naši osmáci. Ti byli narozeni v roce 2009. Jak se daří v začátku sezony těmto kategoriím a jak je s nimi spokojený trenér Marek Brzobohatý?

Šestá třída má za sebou aktuálně šest zápasů. Zvítězit se jim podařilo zatím jen jednou a to v Teplicích 7:6. V ostatních duelech s Louny, Děčínem, Chomutovem, Mostem a Karlovými Vary padli. ,,Bohužel úroveň našeho kraje je slabší a teď tím, že hrají ústeckou ligu, tak v tu chvíli nejsou zvyklí na tu úroveň.” komentuje trenér Marek Brzobohatý přechod hráčů ze soutěže pátých tříd, kde se potkávali s týmy jako jsou třeba Ostrov nebo Nejdek. A trenér dále pokračoval. ,,U hráčů schází větší nadšení , dravost a chuť hrát. Musíme je nutit, aby napadali, nebáli se hrát a byli aktivní.” Věří však v brzké zlepšení nejen v těchto aspektech.

Osmá třída vlétla do soutěžních utkání na jedničku. Z úvodních čtyřech zápasů vítězně zvládli všechny. ,,Sice to nebyli ti nejkvalitnější soupeři, ale vítězství se rodila samozřejmě těžce.” chválil si trenér start sezony. Tento víkend už však naše osmá třída narazila. V souboji s karlovarskou Energií 4:11, i přes velmi dobrou druhou třetinu, kdy se svým soupeřem sehráli vyrovnanou partii a třetinu i vyhráli. S dalším kvalitním týmem se potkali jen o den později. Osmá třída vyrazila do Chomutova. Zde prohráli 10:8. Marek Brzobohatý je však spokojený, že si hráči začínají zvykat na vyšší rychlost a kvalitu, čímž se rozvíjí. Spokojenost panuje i ohledně zapálení do hokeje a chuť zlepšovat se, k čemuž trenér řekl: ,,Jejich docházka a zaujetí jsou výborné.” Pět hráčů a jeden brankář navštěvují i tréninky pro výběr Karlovarského kraje, které se konají jednou týdně.

Nezbývá než jen popřát obou kategoriím, aby se zlepšovali a výsledky byly jen lepší a lepší.