14.10. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Generální manažer David Soukup tentokrát s poděkováním a také o partnerech klubu...

Zdravím všechny. Výsledky všichni znáte. Mohlo by to být možná i lepší a není to špatné. Ve všech soutěžích jsme hlavně na začátku. Takže si počkáme na další vývoj. Co se říct dá, že domácí zápasy se Zlínem, Vsetínem, Třebíčí, a nakonec až na ty chyby i s Porubou, přinesly skvělý hokej v dobré atmosféře. A s tím velká spokojenost.

Dvě poděkování. Vojta Šik - za jeho působení v našem realizačním týmu, pracovní nasazení a výsledky. Miroslav Vaněk - za spolupráci, a hlavně za to, kam karlovarský hokej posunul a co pro rozvoj udělal. Loučíme se a zároveň víme, že se nadále budeme (zejména na hokeji) potkávat, takže to loučení není až takové. To poděkování sem ale patří.

Slíbil jsem něco o partnerech. Potěšitelné je, že rozpočet se o něco zase podařilo navýšit a počet partnerů se opět rozrostl. Nicméně samozřejmě rostou i náklady, návštěvnost není nijak závratná a celková bilance je tedy podobná té loňské a za vodou ještě bohužel stále nejsme. Kraj a město jsou stabilní a dlouhodobí partneři, bez nichž by to nešlo. Další velcí a pro finance naprosto klíčoví partneři jsou firmy ze skupiny SUAS a ze skupiny Penta Hospitals. Dohromady podobné finance jako město a kraj.

Velké poděkování některým členům VV, kteří dokonce buď přímo ze svého nebo návazně své aktivity a jednání zajišťují dohromady další příjem, v souhrnu opět podobný jako ty předešlé skupiny. Pak jsou střední partneři jako Ekoslide, Ortocentrum, Wieland a další. Dlouhodobí, spolehliví, se vztahem k městu, klubu, hokeji. Super a velká úcta. Pak je návštěvnost, tam jsme stále slabší, než bychom měli a chtěli být a pak podpora od marketingového partnera Svazu (Chance). Poslední skupina jsou místní a regionální partneři. Jednotlivě to nejsou v 18 milionovém rozpočtu obrovské částky, ale ta podpora je významná psychologicky. A i tento každý výpadek velmi bolí a každý tento příjem naopak velmi pomůže, a když se to dá dohromady, tak je to opět naprosto zásadní podpora.

Všem samozřejmě děkujeme. Proč i s tímto rozpočtem, který je výrazně pod průměrem soutěže a je jeden z nejnižších můžeme fungovat? Je to o efektivní spolupráci s partnerskými kluby, o velmi efektivním výběru vhodných a cenově dostupných hráčů se vztahem ke klubu, o managementu, který ve velké většině pracuje zdarma a na vedlejší úvazek paralelně k jiným svým aktivitám (o tom možná příště) a jednou by nám v tom měli začít pomáhat i vlastní odchovanci z řad mládeže. Tak zase za týden.