Sýkora, Orlich, Král, Houdek, Jonák, Doubek

Florian, Hromádka, D. Záhora, Mareček, Gerát, Jílek, Korčmaroš, T. Jakubal

Jiří Mašek, Jiří Veverka

Neuvěřitelný obrat B-týmu v Nejdku

Béčku se povedl husarský kousek. Po první třetině Baník prohrával v Nejdku již 4:0, v 59. minutě ještě o dva góly, přesto ale B-tým slavil vítězství.

Do sestavy Baníku se vrátili mj. Jakub Frček, Otto Novák, Ivan Říha či Josef Klíma, naopak chyběli Jakub Truhlář, Daniel Petrov nebo Dominik Beer. V sestavě domácích pak figurovalo hned několik bývalých hráčů Baníku včetně nestárnoucího Reného Hromádky.

První třetina se Baníku nevydařila. Hosté tahali za kratší konec a Nejdek vstřelil čtyři góly, čímž si vytvořil velmi nadějný náskok pro zbytek utkání. Hattrickem se zaskvěl bývalý druholigový hráč Baníku Tomáš Jakubal, tři asistence pak zaznamenal Daniel Záhora.

B-tým však nerezignoval. Radim Zbránek a po něm Ivan Říha vykřesali naději a snížili na rozdíl dvou branek. Uklidňující tříbrankový rozdíl ale vzápětí pro Nejdek zařídil Josef Florian. Po dvou třetinách tak domácí vedli 5:2.

Baník však skvěle vstoupil do třetí třetiny a již po 47 vteřinách korigoval Petr Račanský – 5:3. Ten samý hráč pak utkání zdramatizoval v 56. minutě, kdy snížil na rozdíl jediného gólu – 5:4. Jenže v téže minutě Daniel Záhora zvýšil na 6:4 a zdálo se, že o vítězi bude rozhodnuto. Následně se ale děly věci. Hosté zkusili power-play, v ní se prosadil Radim Zbránek a bylo to o gól – 6:5. Baník v powerplay pokračoval a o dvacet vteřin později bylo vyrovnáno, když se trefil Josef Klíma – 6:6. To však nebylo vše. 14 vteřin před koncem třetí třetiny si slovo vzaly mladé pušky Baníku a Jan Petrov po asistenci Dominika Remty rozhodl o vítězství v poměru 6:7.

Ačkoliv se zápas nevyvíjel pro Baník vůbec dobře, B-tým se nevzdal a doslova uloupil domácím vítězství. Nejdku nestačilo ani vedení 6:4 jednu minutu a 45 vteřin před koncem k tomu, aby bodoval. Na straně Baníku naopak po zápase zavládla euforie. Takovým způsobem se zápasy neotáčejí každý den.

V dalším kole má B-tým volno. Doma se představí v sobotu 5. 11. 2022 od 19:30 v souboji proti rezervě Klatov.