15.11. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
Dotazník pro trenéry mládeže: Tomáš Závorka

Nová rubrika přináší zajímavé informace o všech trenérech mládeže. Dnes s jedním z hlavních postav sokolovského postupu do Chance ligy, o čemž není sporu. Sokolovský odchovanec strávil celou svou kariéru na západě Čech a nyní jako trenér má v sokolovské mládeži na starosti, koho jiného než jako bývalý brankář, brankáře.

Jaká byla stručně Vaše hráčská kariéra?

Odchovanec Sokolova, Extraliga ledního hokeje - Karlovy Vary; 1.liga - Karlovy Vary, Kadaň, Most, Chomutov; 2.liga - Sokolov

Proč a kdy jste rozhodl pro trenéřinu?

Když jsem se vrátil jako hráč do Sokolova. Myslím, že o chytání vím celkem dost, a byla by škoda to nepředávat dál.

Kdo, i třeba Vaši bývalí trenéři, Vás inspiroval v trénování?

Nemám žádný trenérský vzor. Vše si vymýšlím sám.

Jaká je Vaše trenérská kariéra?

Trenér brankářů HC Baník Sokolov. Momentálně nemám jiné trenérské ambice, než trénovat mladé brankáře v Sokolově.

Co Vás nejvíce baví na trénování?

Když vidím radost z hokeje, chuť a motivaci se zlepšovat.

Jakému týmu kromě Baníku fandíte?

Fandím jen Baníku.

Jaký je Váš největší hokejový zážitek?

Postup do první ligy s Baníkem a následné oslavy.

Jaký je Váš hokejový sen?

Hokejové sny nemám.

Nejlepší hokejová rada, kterou jste kdy dostal?

Dělej vše tak, jak nejlépe umíš, ať si pak nemáš co vyčítat, když se něco nepovede.

Čím Vás vaši svěřenci dokáží rozčílit?

Když na to při tréninku evidentně kašlou.

Co Vás od nich naopak nejvíce potěší?

Když sami poznají, jakou udělali při gólu chybu, a chtějí přijít na to, jak se při té situaci zlepšit.

Jaký by byl váš All-star tým?

Brankář - L. Mensator, Obránci - D. Závorka, M. Rohan, Útočníci - T. Rohan, M. Zaťovič, D. Zucker

47. týden (21. 11. - 27. 11. ) - ZDE
48. týden (28. 11. - 4. 12. ) - ZDE
49. týden (5. 12. - 11. 12. ) - ZDE
50. týden (12. 12. - 18. 12. ) - ZDE
51. týden (19. 12. - 25. 12. ) - ZDE
52. týden (26. 12. - 1. 1.  ) - ZDE
Jsou zprávy, které se nám sdělují velmi těžko…
Dnes, ve věku 61 let nás navždy opustil pan Miroslav Špírek, bývalý výborný brankář Baníku, trenér, technický pracovník zimního stadionu, a především skvělý člověk. Miroslav Špírek byl součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup do první ligy v roce 1979. První ligu pak chytal ještě na začátku devadesátých let. Následně v klubu působil jako trenér. Poté byl Miroslav Špírek jednou z nejdůležitějších postav sokolovského zimního stadionu.
Špíro, děkujeme za vše…
HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým
Po domluvě obou klubů se mění pořadatelství utkání se Vsetínem.
Nové termíny:
20. kolo: HC Baník Sokolov - VHK ROBE Vsetín PO 14. 11. 2022, 18:00