27.11. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
Junioři ani dorost nebodovali

Těžký víkend mají za sebou obě dvě nejstarší mládežnické kategorie. Juniory i dorost totiž čekaly zápasy s dvěmi tabulkově nejlépe postavenými týmy v jejich skupině. Pro juniory to znamenalo střetnutí s Kláštercem nad Ohří a Mostem. Pro dorost derby s karlovarským B-týmem a Pískem, které jsou odskočené od všech týmů ve skupině. Ani jeden ze zápasů nedopadl pro naše mládežnické celky bodově.

Dorostenci v pátečním utkání narazili na Karlovy Vary B. V prvním vzájemném zápase padl gól až v prodloužení a Baník bral jen bod, ale tento scénář se tentokrát v Karlových Varech neopakoval. Karlovarský B-tým se na začátku zápasu dostal do vedení a rovnou dvougólového. Baník se do konce první třetiny ale dostal na dostřel díky brance Adama Hanka. Ve druhé části Karlovy Vary znovu svůj náskok zvýšily a po čtyřiceti minutách vedli domácí 4:1. Baník se nevzdal a vrátil se do zápasu po přesilovkové trefě Jakuba Knapa. Karlovarské rezervě se však podařilo velmi rychle zvýšit své vedení opět na tříbrankové. Naději na srovnání vykřesal ještě Martin Krejbich, ale více už se Baníku z tohoto zápasu vytěžit nepodařilo a z Karlových Varů si body dorost nepřivezl, protože padl 5:3.

Také v pátek junioři hostili klášterecké Tygry, kteří Baníku vrátili porážku stejným poměrem, kterou utrpěli v prvním vzájemném klání. V první dvacetiminutovce padla jen jedna branka a to v samém závěru. V poslední vteřině z rohu kluziště překvapil kláštereckého brankáře Samuel Kožík. Ten stejný střelec zvýšil vedení Baníku na 2:0. Ovšem hosté nejdříve snížili ve hře pěti proti čtyřem a následně srovnali do konce druhé části. Sokolov si vedení vzal zpět ihned z kraje třetí periody po šikovné teči Marka Sipla. Klášterci ale sedl střelecky závěr a otočil skóre utkání na 4:3 a odvezl ze Sokolova všechny body.

První tým západní skupiny Ligy dorostu Písek dorazil do Sokolova v neděli. Baníkovcům se vyvedl začátek utkání, když už ve dvanácté minutě vedl po brankách Jana Vaňka a Šimona Kříže 2:0. Ve vlastním oslabení poté udeřil Písek na konci první části. Ve druhé třetině nejdříve králové z Písku srovnali, ale díky druhé brance Jana Vaňka v zápase Sokolov znovu vedl. Písek se však dotáhl podruhé v zápase ve třetí periodě. Utkání už spělo do prodloužení, nakonec ale bohužel pro Sokolov osm vteřin před koncem základní hrací doby Písek strhl zápas na svou stranu a připsal si všechny tři body do tabulky po výsledku 4:3 právě pro Písek. Baník je tak nyní na šestém místě se stejným počtem bodů jako páté Ústí nad Labem a čtvrtá Kobra Praha.

Junioři v neděli odjeli do Mostu. Ve vyrovnané první třetině padl pouze jeden gól. Ovšem ne jako v pátek z hole Baníku, ale z hole mosteckých. Ti své vedení na začátku části druhé ještě navýšili a v přesilové hře přidali další branku. Baník svou čtyřminutovou přesilovku nevyužil a naopak v ní inkasoval. Most tak vedl už 4:0. Díky dorážce v další přesilovce Baník snížil. Jejím autorem byl Tomáš Vican. Ve třetí dvacetiminutovce domácí znovu více odskočili. Za Baník v závěru v přesilové hře už spíše jen korigoval Miroslav Czingel. Po výsledku 5:2 pro Most tak junioři stále táhnou neúspěšnou sérii.

V příštím týdnu junioři budou v pátek hostit Smíchov. V pátek do Sokolova přijede i Ústí nad Labem, které sehraje své utkání s naším dorostem a v neděli dorost vycestuje do Třemošné.