15.12. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
Tréninky mládeže s patrony týmů

V úterý započal cyklus tréninků mládežnických týmů s vybranými hráči A-týmu v rámci projektu ,,Patroni týmů”. V úterý přišel na trénink šesté a sedmé třídy Petr Vodička, který se naplno zapojil do tréninku na dovednosti. Ve čtvrtek na trénink osmé a deváté třídy zavítal nejzkušenější hráč A-týmu Jan Novák. Ten měl co říci ke své oblíbené disciplíně, kterou je střelba. Martin Osmík se zase zúčastnil tréninku páté třídy.

Petr Vodička, který byl členem postupového týmu do Chance ligy, už roli patrona zná. Stal se jím totiž ještě před sezonami zkaženými covidem. Letos má tedy na starost šestou a sedmou třídu. Šesťáci a sedmáci měli první možnost se s ním setkat na ledě toto úterý na tréninku, který byl zaměřen více na dovednosti. ,,Petr se zapojil do tréninku stoprocentně. Petra jsme, jak se patří, představili a kluci hned věděli o koho jde. Trénink jsme měli zaměřený na techniku hole a vedení kotouče, kde Péťa předvedl správné provedení cviků, nasazení a zápal pro věc. Na závěr si hráči s Péťou zahráli a poděkovali mu za účast,” řekl trenér Jakub Truhlář.

Na ranní trénink osmé a deváté třídy si ve čtvrtek přišel zatrénovat zkušený Jan Novák, jehož oblíbená střelba byla hlavní náplní tréninku, a tak měl klukům co poradit. ,,Dnes ráno jsme měli trénink zaměřený na střelbu, ze stahovačky, z první a změnu střeleckého úhlu,” řekl útočník osmé třídy Petr Kukla. Ten byl také rád za cenné rady od Jana Nováka: ,,Ano, hodně nám poradil. Třeba abychom se tolik nezakláněli a při střele z první nám poradil, jak lépe držet hokejku.”

Martin Osmík zavítal na trénink páté třídy. Martin Osmík si i v letošním ročníku připsal několik extraligových startů za karlovarskou Energii a ve čtvrtek předával své zkušenosti páťákům zejména v situacích na malém prostoru. ,,Stejně jako ostatní patroni se i Martin Osmík zapojil plnohodnotně do tréninku. Trénink byl zaměřený na situace jeden na jednoho, které Martin zvládá bravurně. Martin hráče motivoval a poradil jim. Jsme moc rádi, že projekt patronů funguje a hráči A-týmu předávají zkušenosti, znalosti a chuť k hokeji mladším hokejistům,” zhodnotil kladně mimo tréninku i celý projekt trenér Jakub Truhlář.