30.12. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Klubový turnaj vyhrál A-tým

Velmi podařený závěrečný turnaj roku 2022 uspořádal HC Baník Sokolov. Pohár za prvenství vybojoval po tuhém boji A-tým.

HC Baník Sokolov se rozloučil s rokem 2022 Allstars cupem, kterého se tentokrát zúčastnilo pět týmů. Loňské prvenství obhajovala Stará garda, která na loňský úspěch nenavázala a skončila na čtvrtém místě. Přesto výkony některých hráčů byly více než obdivuhodné. Například Petr Petrov svými góly mladším protivníkům pořádně zatápěl.

Třetí místo pak vybojoval tým kolem kapitánů Ivana Říhy a Petra Račanského, který byl složen z trenérů mládeže, hráčů B-týmu, ale také hostů z řad podporovatelů. Znovu se tak mezi sokolovskými mantinely proháněl například Petr Gasparik, jenž působil i v extraligové juniorce Pardubic. Výběr trenérů byl nepříjemný pro všechny soupeř, střelecky se dařilo například Radimovi Zbránkovi, ale i dalším.

Ve velmi silném složení pak v turnaji nastupoval All stars tým. Václav Benák se na poslední chvíli musel omluvit ze zdravotních důvodů, ale přesto se v sestavě objevilo hned několik bývalých reprezentantů. V bráně čaroval Lukáš Mensator, v útoku hrál prim Radek Duda či další bývalý člen národního týmu Martin Štrba. V útoku se sešel Václav Dobřemysl se svým synem a s přehledem celý turnaj odehrál Vojtěch Polák starší. Muziku pak tvrdili Petr Holejšovský či Petr Přindiš a především Karel Mlejnek, suverénně nejtrestanější muž turnaje.

Z prvenství se nakonec radoval A-tým, který dorazil k turnaji posilněn o výhru na ledě Vsetína. V bráně neuvěřitelné kousky předváděl Tomáš Rohan, k nezastavení byl Tomáš Vracovský, ale zodpovědně k turnaji přistoupili všichni, kteří se turnaje zúčastnili. A-tým, který doplňovali Tomáš Polák a Patrik Michálek, nepoznal hořkost porážky, a tak bylo prvenství naprosto zasloužené.

Černým koněm turnaje byl tým fanoušků, který se představil ve dvou zápasech. Nejprve se fanoušci, s početným realizačním týmem, střetli s výběrem, který byl složený ze všech účastníků. Vítězství nakonec slavil smíšený tým, na výhru fanouškům nestačila ani životní střelecká forma power forwarda Jana Reissmüllera. Závěrečný zápas pak přinesl měření sil fanoušků s A-týmem. V zápase se strhla přestřelka a ani zde A-tým neprohrál, velkou zásluhu však na vítězství měli hráči základny, kteří již vysílené hráče A-týmu doplnili.

Při závěrečném vyhlášení byly předány nejprve ceny za individuální výkony a poté byla oceněna všechna mužstva. Následně se v útrobách stadionu uskutečnila i druhá fáze turnaje, při které se hodnotil uplynulý rok 2022.

Všem účastníkům děkujeme za skvělé výkony a přátelskou atmosféru. Celý turnaj byl velmi dobře zorganizovaný, za což zasluhují poděkování všichni, kteří se na organizaci podíleli v čele s generálním manažerem Davidem Soukupem a sekretářem Karlem Makovcem.

Děkujeme také všem věrným fanouškům, partnerům či zástupci města Sokolov, místostarostovi Janu Pickovi, kteří do ochozů dorazili a všechny týmy podporovali.

Úplně všem pak děkujeme, že v roce 2022 za Baníkem stáli a naprosto všem přejeme, aby byl rok 2023 úspěšný ve všech směrech. Těšíme se na další setkání v novém roce.

Z výsledků:

Stará garda – Trenéři 1:6