15.1. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Dorost skolil Písek i Ústí, junioři se zvedli

Juniorka i dorost mají za sebou velmi plodný víkend. Dorost je v novém roce stále neporažený, když se mu podařilo dvakrát zvítězit na venkovních hřištích, Nejdříve v Písku, potom v Ústí nad Labem. Junioři se po nevydařeném týdnu zvedli. V pátek uspěli proti Mostu na nájezdy a v neděli přetlačili Bílinu.

Na písecký led vyjeli naši dorostenci v pátek. V tomto utkání sehrály důležitou roli nové posily Baníku, které dorazily po vánoční pauze. V první třetině si otevřel střelecký účet v Baníku Petr Vojáček. Ten stejný střelec, tedy Petr Vojáček, krátce po polovině zápasu navýšil vedení Sokolova. Další nová tvář se dokázala prosadit také. Vedení sokolovských ještě pojistil Pavel Uhlík. V posledních pěti minutách ovšem písečtí Králové zapnuli a velmi zdramatizovali koncovku utkání dvěmi brankami. Navíc už se ale domácí nezmohli a Baník si odvezl všechny tři body.

Též v pátek hostili junioři Mostecké Lvy. Sice se Most dostal rychle do vedení, ale i následná odpověď Baníku byla pohotová, protože vyrovnal Antonín Zich. Poté se čekalo na gól delší dobu, ale za to rázem padly hned čtyři branky za sedm minut. První se trefil Samuel Kožík a poslal domácí do vedení. Jenže to ihned Most smazal a sám se dostal do vedení po dvou přesných zásazích. Na 3:3 však zanedlouho vyrovnal Jan Neubert. Ve třetí části Baník využil svou přesilovku pět na tři díky Josefu Oberlemu. Mosteckým byla také nabídnuta přesilová hra, kterou si hosté ještě vylepšili odvoláním brankáře. Tlak Most přetavil ve vyrovnávací gól a utkání dospělo do samostatných nájezdů, v nichž byl Baník úspěšnější díky vítězné brance Jana Neuberta a čtyřem nájezdům vychytaným Josefem Schmidem.

Dorostenci v neděli vyjeli do Ústí nad Labem, kde se rozhodl zápas až v posledních třech minutách. Vše začalo využitou přesilovkou Baníku. Domácího brankáře prostřelil Jan Petrák. Ústí však ještě do konce první periody dokázalo obrátit stav utkání. Další obrat ve skóre nastal ve druhé třetině, kdy otočil stav utkání Viktor Ondráš dvěmi trefami. Třetí část byla velmi napínavá, ale přece jenom se Ústí nad Labem dočkalo vyrovnání. Na to však rychle odpověděl Matyáš Bálek a zapsal vítěznou branku. Sokolovští dorostenci tak pokračují na vítězné vlně v novém roce a připsali si další výhru, tentokrát 4:3.

Junioři hráli v neděli v Bílině. V první dvacetiminutovce padla branka až v její poslední minutě z hole domácích. Vyrovnání přišlo ve druhé třetině, kdy překonal Bílinského brankáře Josef Oberle. Celkem vyrovnané utkání strhl na svou stranu Baník, když se prosadil Miroslav Czingel. Na druhý gól Baníku navázal třetí. Z individuální akce se nemýlil Jan Neubert. Bílina se ještě dokázala vrátit do zápasu jedním gólem, ale ten kýžený vyrovnávací už nevstřelila. Junioři si tak připsali v posledním zápase základní skupiny vítězství 3:2.

Juniorům se nepodařilo postoupit ze skupiny, jelikož skončili na třetím místě a neměli dostatek bodů, aby postoupili jako jeden ze třetích míst, a tak v příštím týdnu nastoupí podle rozlosování nové skupiny o umístění. Rozlosování proběhne začátkem příštího týdne. Dorost ukončí v následujícím týdnu sérii venkovních utkání v úterý v Třemošné. Poté je čeká utkání ve čtvrtek a pátek na domácím kluzišti. Hostí oba dva brněnské celky z Ligy dorostu. Ve čtvrtek přijede Technika a v pátek Warriors.

4. TÝDEN (23. 1. - 29. 1.  ) - ZDE
5. TÝDEN (30. 1. - 5. 2.) - ZDE

Jsou zprávy, které se nám sdělují velmi těžko…
Dnes, ve věku 61 let nás navždy opustil pan Miroslav Špírek, bývalý výborný brankář Baníku, trenér, technický pracovník zimního stadionu, a především skvělý člověk. Miroslav Špírek byl součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup do první ligy v roce 1979. První ligu pak chytal ještě na začátku devadesátých let. Následně v klubu působil jako trenér. Poté byl Miroslav Špírek jednou z nejdůležitějších postav sokolovského zimního stadionu.
Špíro, děkujeme za vše…
HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým
Po domluvě obou klubů se mění pořadatelství utkání se Vsetínem.
Nové termíny:
20. kolo: HC Baník Sokolov - VHK ROBE Vsetín PO 14. 11. 2022, 18:00