29.1. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Dorost vykradl Havířov, junioři padli s Mostem

Junioři začali po nepostupu do nadstavby skupinu o umístění. Bohužel neúspěšně, když museli skousnout porážku 2:3 doma s Mostem. Dorost se vydal na nejdelší výjezd sezony do Havířova, kde domácí přetlačili a zvítězili 4:3.

V pátek junioři hostili Mostecké Lvy v prvním zápase skupiny o umístění. Start byl šťastnější pro Baník poté, co se prosadil Tomáš Vican ve čtvrté minutě. Stav zůstával po dlouhou dobu neměnný. Změnil se až v polovině utkání, když srovnali hosté. Další branky, které rozhodli o osudu utkání padli až v poslední části. Nejdříve se Most ujal vedení. Dlouho se jej ale neužil, protože se Baníkovci připravili rychlou odpověď. Trefil se Filip Galla. Ovšem čtyři minuty před koncem si vedení vzali mostečtí zpět a nyní ho už nepustili, i přes menší příležitosti Baníku. Most si tak odvezl všechny tři body do tabulky skupiny o umístění hned v prvním zápase.

Svůj nejdelší výjezd si dorostenci značně zpříjemnili cennou výhrou v Havířově. Už v první minutě Baník využil přesilovou hru a šel do vedení po gólu Jana Petráka. Zanedlouho Sokolov ještě navýšil svůj náskok díky Janu Teterjovi. Poté se čekalo na branku dlouhých čtyřicet tři minut. Za Baník se prosadil v oslabení Viktor Ondráš. Baník si ale hodně zkomplikoval život v poslední třetině. Havířovu se totiž podařilo v průběhu tří minut vyrovnat. Vítězná branka padla sedmnáct vteřin před koncem utkání z hole Matyáše Bálka, který tak rozhodl o výhře Baníku 4:3.

Příští týden junioři v pátek pojedou do Bíliny. Dorost v pátek přivítá na svém ledě Třemošnou a v neděli pražskou Kobru.