2.2. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Olympiáda dětí a mládeže byla i s baníkovskou účastí

Hokejového turnaje na letošní Olympiádě dětí a mládeže v Královehradeckém kraji se zúčastnili i dva hráči Baníku. Na turnaji pro hráče ročníku 2009 si zahrál Dominik Skála a zachytal si i Radek Novák. Oba dva i přestože jsou stále ročníkově v kategorii devátých tříd tak už pravidelně nastupují v Lize dorostu. Radek Novák dokonce ještě nepustil do branky žádného ze svých kolegů. Za Karlovarský kraj nastoupili i hráči, kteří před letošní sezonou přestoupili do Karlových Varů, Matyáš Šedivec, František Nešvera a Matěj Bauer. V dřívějších sezonách nastoupil za Baník i útočník Maik Mähler.

Karlovarský kraj nastoupil do prvního zápasu s obhájcem titulu z Moravskoslezského kraje. I po obratu v první třetině a celkem dobrém výkonu bral vítězství kraj Moravskoslezský. Po výhře nad sousedním Ústeckým krajem 3:2 následovalo další klíčové utkání. Hlavní město Prahu porazil Karlovarský kraj stejným poměrem jako Ústecký kraj. Plzeňskému kraji i přes branku v minulém roce ještě sokolovského Matyáše Šedivce podlehl Karlovarský kraj 2:4. Bohužel následovala tvrdá porážka Jihomoravským krajem 1:7. V posledním zápase s Olomouckým krajem si karlovarští zvedli náladu, jelikož vyhráli i díky brance Dominika Skály 4:2.

Po třech výhrách a třech prohrách brali hokejisté z Karlovarského kraje čtvrté místo ve skupině se stejným bodovým ziskem jako Jihomoravský kraj. Celkově se tedy Karlovarský kraj umístil na osmém místě, což je po patnácti letech nejúspěšnější olympijský turnaj dětí a mládeže pro náš kraj. Nakonec kraj Moravskoslezský obhájil vítězství. Poraženým finalistou byl Plzeňský kraj a bronz bral kraj Liberecký.

Baníkovští kluci si nemohli vynachválit celé akce. Přímými účastníky byli i slavnostního zahájení, kde se jako vlajkonoš Karlovarského kraje ujmul praporu Radek Duda. ,,Akce se mi celkově moc líbila a jsem rád, že jsem měl tu čest být na zahájení přímo na ploše,” řekl Dominik Skála. Radek Novák zhodnotil turnaj jako úspěšný, i když ho mrzeli ztráty bodů: ,,Turnaj se za mě vyvíjel lépe než nakonec dopadnul, protože v klíčových zápasech jsme ztráceli a to bylo rozhodující. Na druhou stranu to byl po patnácti letech nejlepší turnaj pro náš kraj. Jako tým jsme prostě fungovali jak v kabině tak na ledě i mimo zimák.”Pozitivně hodnotil Olympiádu i Dominik Skála: ,,Byl jsem spokojený se svým výkonem, hrál jsem hodně i na přesilovkách a ten týmový výkon byl skvělý.”