20.3. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Novým hlavním trenérem se stane Tomáš Mariška

Baník bude mít nového hlavního trenéra. Stane se jím Tomáš Mariška, který nahradí Martina Štrbu, jenž v Sokolově působil dva roky.

Bývalý obránce a odchovanec Havlíčkova Brodu, který následně hrál v 1. lize za Jindřichův Hradec a druhou ligu za Český Krumlov, svoji hráčskou kariéru ukončil v sezoně 2005/2006. Své trenérské začátky spojil s mládeží na Vysočině, aby se v roce 2012 přesunul na západ Čech, do Karlových Varů, kde se stal asistentem Karla Mlejnka u juniorky hrající ruskou MHL. V dalších sezonách pak tento tým vedl jako hlavní trenér.

V sezoně 2015/2016 se vrátil po bok Karla Mlejnka, tentokrát jako asistent u extraligového týmu Karlových Varů. Po roční odmlce, kdy tento jednačtyřicetiletý trenér působil jako hlavní trenér varské juniorky, se Tomáš Mariška vrátil k první týmu, jako asistent Martina Pešouta. Nejprve jednu sezonu v první lize, kdy se jim podařilo vrátit do extraligy, a následně pak 4 sezony v nejvyšší soutěži.

V uplynulé sezoně Tomáš Mariška působil jako trenér dovedností v akademii HC Energie Karlovy Vary a jako hlavní trenér u kategorie U15. Zároveň vedl krajský výběr této kategorie, a to i na Olympiádě dětí a mládeže 2023.

„Jsme rádi, že jsme se s Tomášem Mariškou dohodli. Kontaktovali jsme ho již v mezidobí, uvažovali jsme o něm již loni jako o možném doplnění realizačního týmu. Tehdy jsme se nedohodli – kvůli pracovnímu vytížení. Nyní po nezrealizování dohody s Martinem Štrbou, dospěla situace k tomu, že jsme se již na působení Tomáše v Sokolově domluvili. Tomáš Mariška tak bude novým hlavním trenérem, dál skládáme realizační tým a samozřejmě hráčský kádr,“ řekl k novému trenérovi David Soukup, generální manažer HC Baník Sokolov.

Angažmá v Sokolově bude pro Tomáše Marišku prvním na pozici hlavní trenéra v seniorské kategorii. Výhodou nového muže na lavičce Sokolova by však měla být znalost místního prostředí i hráčů, kteří doposud v Baníku působí a také několikaleté zkušenosti z nejvyšší soutěže.

„Jsem velmi rád, že se podařilo dotáhnout jednání do zdárného konce a dostávám šanci působit v HC Baník Sokolov. Kontakt s vedením a celou organizací jsem měl velmi úzký již dříve, ale k dohodě se podařilo dojít až nyní. Jsem rád za tuto příležitost a udělám vše pro to, abych tuto důvěru splatil co nejpoctivější prací a nezklamal ani vedení ani fanoušky HC Baník Sokolov,“ řekl k novému angažmá Tomáš Mariška.

Přejeme novému trenérovi mnoho úspěchů při působení v Baníku a těšíme se na spolupráci.